Coinbase CEO’sundan FTX Açıklaması

FTX token çöküşü tüm kripto piyasasına yayıldı. Kripto piyasası, %8’in üzerinde bir düşüşle yaklaşık 100 milyar dolar kaybetti. Coinbase (NASDAQ: COIN) hissesi de Salı günkü işlem seansını 50 dolardan sonlandırarak %10 düştü.

Binance, FTX borsasını satın aldığını duyurdu. Ancak, bu satın alma yalnızca FTX’in ABD dışındaki işletmeleri için geçerli.

Aynı zamanda, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bloomberg televizyonuna verdiği bir röportajda, Binance benzeri bir hareket yapmakla ilgilenmediğini söyledi:

“Müşteri fonlarına yatırım yapmıyoruz. Sahip olduğumuz diğer taraflarla piyasa yapıcılığı yapmıyoruz veya herhangi bir karmaşık düzenleme yapmıyoruz.”

Brian Armstrong

Binance’in FTX ile olan anlaşmasının hala kapanmadığını ve her iki şirketin de durum tespiti yapması gerektiğini unutmayın. Coinbase CEO’su, Binance anlaşması başarısız olursa, bunun FTX müşterilerinin bir miktar kayıp yaşayabileceği anlamına geleceğini de sözlerine ekledi. Bunun kimse için iyi bir şey olmadığını da belirtti.

Kripto Düzenlemelerinde Coinbase CEO’su

Coinbase CEO’su Armstrong, FTX endişelerinin çözülmesinden bu yana daha yüksek müşteri etkinliği gördüklerini söyledi. Ayrıca, müşteriler daha az düzenlenmiş, açık deniz borsaları yolunu tuttukça daha büyük bir risk altında olduklarını da sözlerine ekledi.

Armstrong ayrıca, FTX US’i satın almamanın kendileri için mantıklı olacağını, ancak bununla ilgili yeterli ayrıntı sağlamadığını da açıkladı. Ancak FTX’in karşılaştığı finansal sorunların, düzenleyicilerin kripto endüstrisine bakışını bozacağını da söyledi.

Bildiğimiz gibi, SBF, Washington DC’deki milletvekillerine lobi yapıyor. Aynı zamanda Amerika’nın demokrat partisine en büyük bağışçılardan biri. Armstrong, “Muhtemelen şu anda DC’de kafalarını kaşıyan pek çok insan var.” dedi.

COIN hissesi Salı günü büyük ölçüde düşmesine rağmen, Ark Invest, aynı gün 21 milyon dolar değerinde 420.000 COIN hissesi satın aldı. COIN hissesi şu anda yıldan bu yana %80 düşüşle işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BtcTurk Türkiye'nin Beş Büyük Bankası İle Anlaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu