Binance FTX’i Alırken Bitcoin ve Kripto Piyasası Düşüyor

FTX krizi gelişmeye devam ederken kripto piyasası aşırı düşüş koşullarıyla karşı karşıya. Bitcoin fiyatı son 24 saatte %8’den fazla düştü. Bu, BTC’nin haftalık kaybını %10’un üzerine çıkardı. 

Altcoinler Nasıl Performans Gösteriyor?

FTX krizi piyasadaki tüm kazanımları sildi. Ethereum, son 24 saatte %14’den fazla düştüğü için Bitcoin’den bile daha düşüş eğiliminde. ETH bir haftada %18,65 düştü ve tekrar 1,3 bin doların altına geriledi.

Solana, kripto piyasasının en büyük kaybedenlerinden biri. Uzmanlar, Solana’nın FTX krizinden en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri olduğuna inanıyor. SOL, son 24 saatte %34,39 ve son 7 günde %41,38 düştü. Düşüş hissi nedeniyle fiyatı daha fazla düşebilir.

Cardano, en değişken kripto varlıklarından biri olmaya devam ediyor ve son 24 saat içinde %4 düşerek 0.3706 dolardan el değiştiriyor.

Dogecoin ve Shiba Inu da Binance-FTX kararından muzdarip. DOGE son günde %15’in üzerinde düşerken SHIB %8,60 düştü. 

Kripto piyasası düştüğü için Polygon tekrar 1 doların altına düştü. MATIC son 24 saatte %17.80 düştü ve 0.9518 dolardan işlem görüyor.

Kripto Fiyatı Neden Bugün Düştü?

Binance, en büyük rakibi FTX’i satın alırken kripto piyasası mücadele ediyor. Binance CEO’su CZ, FTX bilançosunda bir likidite krizi de ortaya çıkardı. Alameda’nın iflasına ilişkin endişeler de son derece yüksek. Bugün ABD’de yapılacak ara seçimler ve TÜFE verilerinin oynaklığı artırması bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu? Bitcoin Fiyatında Son Durum Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu