FTX Token (FTT) Nedir? FTX Token (FTT) Geleceği ve Yorum 2022

FTX Token (FTT) Nedir?

FTX Token, kripto para borsası FTX tarafından verilen bir kripto para birimidir. Hacimce dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX Exchange, ekosistemini canlı tutmak ve gelişmek için 2019’da FTX Token’ı (FTT) piyasaya sürdü.

FTX token’ının arkasındaki FTX borsası, birçok kripto para kullanıcılarının sorunlarını çözmek için son birkaç yılda önde gelen kripto para tüccarları tarafından oluşturulan bir kripto para borsasıdır. FTX Exchange, kurumsal müşterileri için çözümlere odaklanarak küresel vadeli işlemler, kaldıraçlı tokenler ve OTC seçenekleri sunan bir kripto türev borsasıdır.

FTX Center kullanıcılarına birçok alanda büyük faydalar sunan FTX token’i, yardımcı program token’i olarak sınıflandırılmaktadır. FTX tokeni veya FTT, Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kuruldu. Sam Bankman-Fried (SBF) aynı zamanda kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’sudur.

Aynı zamanda Almeda Research’ün CEO’su olan Sam Bankman, FTX borsasına yaptığı 900 milyon dolarlık yatırımla Forbes’a göre 2021’de 30 yaş altı en zengin kişi statüsüne ulaştı. Sam Bankman bir kripto sermaye fonu olarak çalışıyor ve Almeda Research ile kripto para dünyasında gelecek vaat eden projelere yatırım yapıyor.

FTX Token (FTT), en basit açıklamasıyla FTX Center kullanıcılarına büyük avantajlar sunuyor. Kullanıcılar sadece FTT oranına bağlı olarak yüzde 60’a varan aracılık indirimi almakla kalmıyor, aynı zamanda FTX borsası tarafından duyurulan IEO programlarına 6 adede kadar bilet kazanma şansına sahip oluyor.

Tüm bu haklara ek olarak, en az 500 FTT kullanıcısı haftada en az 2 SRM token’i kazanır. FTT kullanıcıları için bir diğer ayrıcalık ise günde 1000 adete kadar ERC-20 ve ETH’yi ücretsiz olarak çekebilmektir. FTX alışverişine katılan FTT ile doğru orantılı olarak değişen bu haklar, FTX tokeni için birçok kullanım yaratır.

FTX borsasının arkasında, geleneksel kripto vadeli işlem borsalarında birçok sorunu fark eden ve bunları çözmek için kendi platformlarını başlatmaya karar veren son yılların en iyi kripto para birimi tüccarlarından oluşan bir grup var.

FTX borsası; Çarpışmadan kaçınma, merkezi bir ek varlık havuzu ve evrensel kararlılık çözümleri gibi özelliklerle rekabette öne çıktığı söyleniyor. Geri ödeme karşıtı sayı ‘te, sosyalleştirilmiş zarar yöntemi kullanılarak diğer türev borsalardan önemli miktarda müşteri parasına el konuldu.

FTX ise üç aşamalı bir temizleme modeli kullanarak bunu engeller. Mevcut kripto vadeli işlem borsalarının tarafları farklı cüzdanlara bölünmüştür. Bu, yatırımcılar için zordur çünkü pozisyonların tasfiyesini önler. Öte yandan, FTX türevleri sabit paralardır ve yalnızca normal marjlı cüzdanlarla uyumludur.

FTT’nin bir başka özelliği de, yatırımcıların marj üzerinde işlem yapmadan kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmasına olanak tanıyan, kendi kendini dengeleyen bir token içermesidir. Bir trader 3x kaldıraç ile short bir Bitcoin pozisyonu almak isterse, FTX’e kıyasla 3x kaldıraç ile short bir Bitcoin token’i satın alabilir.

Bu token seçenekleri ERC-20 uyumludur ve herhangi bir puan değişiminde listelenebilir. FTX şu anda XRP, BNB, TRX, BTC, ETH, EOS, USDT ve LEO için yardımcı program token’ları sunuyor.

FTX Token veya kısaca FTT; Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kurulmuştur. Sam Bankman-Fried, FTX Kripto Türevleri Borsası’nın kurucusu ve CEO’sudur. Ayrıca Almeda Research’ün CEO’su ve Etkili Fedakarlık Merkezi’nin Geliştirme Direktörüydü.

Ayrıca 2014’ten 2017’ye kadar Jane Street Capital’de çalıştı. Bankman-Fried fizik okudu ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden lisans derecesi aldı. Gary Wang, FTX Kripto Türevleri Borsası’nın kurucusu ve CFO’sudur. Aynı zamanda Almeda Research’ün Baş Teknoloji Sorumlusu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nasıl Coin Yaratılır? Kendi Kripto Paranızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Google’da yazılım mühendisliği stajını tamamladıktan sonra daha önce yazılım mühendisi olarak çalıştı. Ayrıca Facebook’ta yazılım mühendisi olarak çalıştı. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden matematik ve bilgisayar bilimleri alanında lisans derecesine sahiptir.

FTX, önde gelen kripto para ticaret şirketlerinden biri ve en büyük likidite sağlayıcılarından biri olarak bilinen Almeda Research tarafından desteklenmektedir.

Bu nedenle FTX, alanında uzman profesyoneller tarafından geliştirilmiş bir üründür. Kapsamdan hizmet marjına, faturalandırma süreçlerinden ve ürün listelemeye kadar bir dizi hizmeti kapsar. FTX ayrıca hızlı geliştirme döngülerine odaklandığını ve yeni kripto para birimi ticaret sistemlerini rekabetçi bir şekilde başlattığını iddia ediyor.

FTX Token (FTT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Sam Bankman-Fried ve Gary Wang
  • Yayınlanma Yılı: 2019
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 352,170,015
  • Dolaşımdaki Arzı: 133,975,252
  • Piyasa Değeri: ₺ 59,610,061,415
  • En Düşük Fiyat: ₺ 392.72
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,293.19
  • Proje Amacı: FTT, uluslararası kripto türevleri değişimi FTX tarafından kullanılan token’idir. FTX Token ise Ethereum’un ERC-20 standartlarına göre piyasaya sürülen bir kripto para türüdür. FTT yardımı ile FTX borsasındaki tüccarlar ticaret yaparken çeşitli yatırımlar yaparlar, komisyonlarda indirim alırlar.

FTX Token (FTT) Geleceği

FTT Coin’in geleceği hakkında olumlu konuşulabilir. Şu anda vadeli işlem borsalarının finans dünyasını geride tutan birçok eksikliği var. Misyonu bu sorunları çözmek ve türev sektörünü kurumsal bir düzeye getirmek olan FTX, özellikle FTT Token ile bu konudaki gelişimini sürdürmek istiyor.

Bu içerik yayınlandığında 3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan FTX borsasının evrimi, özellikle son boğa döneminde ilginç bir noktaya ulaştı. Kripto endüstrisindeki en büyük likidite sağlayıcılarından Alameda Research’ün bir girişimi olan FTT Coin veya FTX için geleceğin parlak olduğu söylenebilir.

FTX, popülaritesi artan istikrarlı bir projedir. FTX iyi bir uzun vadeli yatırım olabilir. Ancak, yatırım yaparken kripto para piyasasının oynaklığı akılda tutulmalıdır.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

FTX Token (FTT) Yorum

FTX token’inin değeri, elbette FTX platformunun başarısına büyük ölçüde bağlıdır. Çünkü platformun devasa avantajlarının yanı sıra token’in çok az işlevi vardır. Elbette bu, token’a atanan değere göre değişebilir ve token kendi başına bir hayat sürebilir.

Ancak FTX platformu oldukça başarılı. Geniş kripto ve türev seçeneklerinin yanı sıra, bunun için iyi bir neden var. FTX topluluğu, ihtiyacı olanların hayatlarını iyileştirmek için her türlü projeye şimdiden 10 milyon doların üzerinde bağışta bulundu.

Eğer gerçekten bunun için duruyorlarsa ve sıradan insanlar için bu görevi yerine getirmeye devam ederlerse, FTX ve FTX token’inin daha da güçlü bir takipçi kitlesi oluşturmasının ve güzel bir şekilde büyümeye devam etmesinin başka yolu yoktur.

FTX Token (FTT) Nereden ve Nasıl Alınır?

FTX Token (FTT)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu