Gemini CEO’sundan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Yorumu!

Gemini kripto para borsasının eş kurucusu olan Cameron Winklevoss, Twitter’da Bitcoin’in “kapsamlı birikim sürecinin” başladığını ifade eden dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Bitcoin (BTC) artan şekilde genel kabul görürken, Cameron’ın yorumları yatırımcılar ve kripto meraklıları arasında ciddi bir ilgi ve spekülasyon oluşturdu.

Bitcoin’i Geçmiş Performanslarla İlişkilendirme

Cameron, geçtiğimiz on yıl boyunca Bitcoin’in en çarpıcı ve en karlı yatırım olarak öne çıktığı dönem ile mevcut on yıllık süreci, en çarpıcı ve en karlı ticaretin gerçekleşebileceği bir dönem olarak karşılaştırdı.

Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülme ihtimali ile birlikte, Cameron, Bitcoin’in erişilebilirliğinin genişleyeceğini ve bu durumun potansiyel olarak piyasayı dönüştüreceğini belirtti. Gemini’nin lideri, yatırımcıların halka arz öncesi yatırımlar için olan kısa süreli fırsatı fark ederek, Bitcoin’in daha geniş kapsamlı bir kabul öncesi biriktirme şansı olarak değerlendirebileceğini öne sürdü.

Son dönemlerde, geleneksel finans sektörünün önde gelen isimleri olan BlackRock, Invesco, Fidelity Investments ve Wisdom Tree, spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu, bu durum yatırımcıların güvenini artırdı.

Özellikle, Cameron’ın yorumları, Bitcoin’in son dönemde yaşadığı fiyat artışı sonucunda Nisan ayından bu yana ilk kez 30.000 dolar seviyesini aşması ile tetiklendi.

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saat içerisinde %6,3 oranında bir fiyat artışı ile 29.930 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, Cameron daha önce, artan düzenleyici gereklilikler nedeniyle, önemli bir kripto boğa koşusunun odak noktasının ABD’den Doğu’ya kayacağını tahmin etmişti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Meksikalı Milyarderin Bankasında Bitcoin Kabul Edilecek

Bitcoin’in Fiyat Artışını Destekleyen Unsurlar

Bitcoin’in fiyatındaki artış, Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın ödeme stabilcoinlerinin para formu olarak bir rolünün olduğunu kabul eden açıklamalarının ardından gerçekleşti. Ayrıca, Powell merkez bankasının stabilcoinlerin çıkarılmasını onaylamada bir rol oynaması gerektiğini de belirtti.

Bunun yanı sıra, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Temmuz ayında dijital varlıklar için daha fazla açıklık sağlamayı hedefleyen yeni bir yasa tasarısı üzerinde oylama yapmayı planladığını belirtti. Önerilen yasal düzenleme, dijital varlıkların güvenlik statüsünden emtia statüsüne geçişini kolaylaştıracak daha net bir düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlıyor.

Ayrıca, Bitcoin’in son fiyat çıkışı, işlem hacmindeki bir artışla kanıtlanan ağ aktivitesinde büyük bir artışla da eşleşti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu