Powell’dan Şaşırtıcı Açıklama: ‘Duraklama’ Geçici mi? Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerin Yükselişindeki Sebep Ortaya Çıktı!

Çarşamba günü kripto piyasası genel bir piyasa toparlanması kaydetti, Bitcoin ve Ethereum fiyatı altı haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Bitcoin yüzde 8 artışla 30.000 doların üzerine çıkarken, Ethereum fiyatı son 24 saatte yüzde 6 yükselerek 1880 doları aştı.

Bu arada, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesine verdiği ifadede, faiz oranı duraklatmasının geçici olduğunu açıkladı. Enflasyonun hedefinin üzerinde kaldığı sürece daha fazla faiz artışının muhtemel olduğunu ekledi. CME FedWatch Aracına göre, 26 Temmuz FOMC toplantısında 25 baz puanlık bir artış olasılığı yüzde 80’e çıktı.

Kripto piyasasının toparlanması: Bitcoin, Ethereum, Altcoinler yükselişte

Traderlar, bu durumu büyük ölçüde piyasa toparlanmasını tetikleyen başka bir kısa sıkışma olayı olarak bekliyordu ve fiyatların yeniden düşeceğini öngörüyordu. Ancak, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunun kısa bir sıkışma olmadığını ve birinin çok miktarda Bitcoin (BTC) aldığını ortaya koydu.

Piyasa toparlanması, geçtiğimiz hafta BlackRock iShares’in Bitcoin ETF başvurusuyla birlikte, diğer finans devlerinin Bitcoin ETF başvuruları ile devam etti. Kurumların kripto piyasasına ilgisi arttıkça olumlu duygusal hava yükselişe geçiyor.

Citadel Securities, Fidelity Digital Assets ve Charles Schwab tarafından desteklenen kripto borsası EDX Markets, Salı günü başlatıldığını duyurdu.

Bugünkü ralliyi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) yönetti. Bu kriptoparalar, yalnızca EDX Markets tarafından desteklenen kripto paralar. BCH, son 24 saatte yüzde 20’ye varan bir artış gösterdi.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Dolara Ulaşabilir mi?

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, kripto rallisini öngören ilk birkaç uzmandan biri oldu. Hayes, Amerikan Hazine Genel Hesabı’nın (TGA) yeniden doldurulmasının, beklenildiği gibi ABD doları likiditesi üzerinde çok kritik olmadığını ve Bitcoin gibi riskli varlıkların yakında ralli yapmaya başlayacağını belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nakit Transferinin Askıya Alınmasından Sonra Ukrayna'da Bitcoin Talebi Artıyor

Bitcoin, beklenen 24.800 dolarlık destek seviyesinden döndükten sonra yükselişe geçmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı, balinaların taze alımı ve kurumsal girişlerle birlikte bugün 30.000 doların üzerine çıktı. BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 6 artışla şu anda 29.946 dolarda işlem görüyor.

Bu arada, ETH fiyatı da 1890 doların üzerine çıktı. Ancak hafif bir düzeltmenin ardında son 24 saatte %5.3 artışla 1.878 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu