PlanB’den Bitcoin İçin Büyük Tahmin: 100.000 Dolar Sınırı Aşılacak! Yatırımcılar Halving ve ETF’lere Nasıl Hazırlanmalı?

Stock-2-Flow (S2F) modelinin yaratıcısı olan PlanB, Twitter hesabı üzerinden Bitcoin’in gelecekte 100.000 doları aşacağını belirtti. PlanB, Bitcoin’in her dört yılda bir gerçekleşen “halving” olayının, Bitcoin’in değerini önemli ölçüde artırabileceğini düşünüyor.

PlanB, yatırımcıların Bitcoin halvingini önceden satın alıp almadıklarını merak ettiğini belirtti. Halving, Bitcoin madencilerine verilen ödüllerin yarıya düşürülmesi anlamına geliyor ve genellikle büyük bir fiyat artışına neden oluyor.

Bitcoin’in fiyatı şu anda 29,885 dolar civarında ve son 24 saatte %6’dan fazla artış gösterdi.

PlanB’nin görüşleri, Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatlarında yaşanan son iyileşmeyi göz önüne alarak ilgi çekiyor.

PlanB’nin görüşlerine göre, Bitcoin’in yaklaşan halvingi ve son zamanlarda görülen ETF başvuruları gibi faktörler, Bitcoin’e daha fazla yatırım yapılmasını teşvik edebilir. Bitcoin, son halvinginden aylar sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve benzer bir büyüme bekleniyor. Bu nedenle, gelecek haftalar ve aylar boyunca piyasaya daha fazla yatırım girişi görebiliriz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BlackRock, Bitcoin ETF Başvurusunda Stabilcoin Risklerine Değindi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu