Kraken CEO’su, Kripto Paralara Yönelik Baskıların Gelebileceğini İddia Etti

Kraken borsasının genel müdürü Jesse Powell’a göre, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanımını kısıtlamaya başlayabilir.

CEO CNBC’ye, “Bazı baskılar olabileceğini düşünüyorum” dedi ve kripto ile ilgili düzenleyici belirsizliğin yakın zamanda ortadan kalkmayacağını da sözlerine ekledi.

Powell’ın sözleri, ABD hükümeti tarafından önerilen ve kripto para birimlerini özel bir dijital cüzdanda tutan kişilerin 3.000 $ veya daha fazla işlem yapmaları durumunda kimlik kontrollerinden geçmelerini gerektiren yeni bir kara para aklama karşıtı kuralı takip ediyor.

Powell , “Böyle bir şey kripto paraya gerçekten zarar verebilir ve orijinal kullanım durumunu ortadan kaldırabilir, bu da sadece finansal hizmetleri herkes için erişilebilir kılmaktı” dedi.

“ABD ve uluslararası düzenleyicilerin bu konuda çok dar bir görüşe sahip olmadıklarını” umduğunu ifade ederek, “Diğer bazı ülkeler, özellikle Çin, kriptoyu çok ciddiye alıyor ve çok uzun vadeli bir bakış açısı benimsiyor” dedi.

İcra kurulu başkanı, ABD’nin diğer ülkelerden daha “ileri görüşlü” olduğunu ve mevcut eski işletmelerin – diğer bir deyişle, bankaların – “kripto büyük bir anlaşma haline gelmesinden kaybedecek” baskılarına “duyarlı” olduğunu hissettiğini söyledi .

Powell , “Ayrıca çok geç olabileceğini düşünüyorum” dedi . Belki de cin şişeden çıkıp sadece bu noktada onu yasaklamaya çalışmak onu daha çekici kılar. Kesinlikle hükümetin bunu kendi para birimine göre daha üstün bir alternatif olarak gördüğüne dair bir mesaj gönderecektir.”

Kripto para birimleri son zamanlarda değer kazandı ve Bitcoin bugün rekor üstüne rekor kırıyor. Yazım anında lider kripto para birimi 62.930 $ ‘lık yeni bir rekor seviyeye ulaştı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Neredeyse On Yılın Ardından Bir Bitcoin Balinası Cüzdanı Etkinleştirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu