Global Piyasaların Çöküşü Bitcoin ve Kripto Dalgalanmasına Neden Olabilir - BTC MAGAZİN

Global Piyasaların Çöküşü Bitcoin ve Kripto Dalgalanmasına Neden Olabilir

ABD merkezli lider kripto para borsası Coinbase‘in CEO’su Brian Armstrong, küresel pazarlardaki mevcut düşüşün ve faiz oranlarındaki son kesintinin, bu yıl bir kripto dalgalanmasına yol açabileceğine ve bunun sektör için bir dönüm noktası olabileceğine inanıyor.

Armstrong’a göre, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, tıpkı Çin’in yaptığı gibi “niceliksel genişleme” kullanmak ve daha fazla para basmak da dahil olmak üzere, sürekli olarak başarısız ekonomiyi canlandırmanın yollarını arıyorlar.

Koronavirüs’ün Çin’in ana çıkış noktası olarak kabul edilmesiyle birlikte, Çin Merkez Bankası, aşırı para baskısı enflasyonu etkileyecek olmasına rağmen, ülke salgınla mücadele ederken onu ayakta tutmak için ekonomiye 173 milyar dolar pompalamak zorunda kaldı.

Coinbase CEO’su servetlerini enflasyona karşı korumak isteyen yatırımcıların fonlarını bir hedge olarak kripto paralara taşıyabileceklerine inanıyor.

Armstrong:

“Bu, kurumsal yatırımcıların zihniyetinin bir girişim bahsi olarak fiattan, yedek para birimi olarak kriptoya geçmeye başladığı yıl olabilir.”

Belki de kripto para birimleri küresel ekonomi düştüğünde parlama eğilimindedir ve şu anda, birçok yatırımcı Koronavirüs yayılmaya devam ederken kripto paraya yatırım yapabilir. Son günlere rağmen, Bitcoin ve Wall Street’in garip pozitif bir korelasyonu olduğunu gördük.

Hükümetler sağlık krizini yönetmek ve mücadele etmek için çeşitli önlemler alıyorlar.

Sadece dün, Birleşik Devletler Federal Rezervleri faiz oranlarını 50 baz puan düşürmek için harekete geçti ve bu da ABD’nin yeni gelişen ekonomisini şu anda en az 47 ülkeye yayılan Koronavirüs’ün yıkıcı etkisinden korumak için acil bir hamle olarak nitelendirdi.

Fed’in faiz oranlarını son yarıya indirdiği 2008, Satoshi Nakamoto tarafından Bitcoin teknik incelemesinin yayınlanmasından hemen önce bir sınırlama stratejisi olarak geldi.

İlginçtir ki, bugüne kadar piyasaya sürülmesinden bu yana Bitcoin %9.000.000 civarında getiri elde etti, bu da birçok eleştirmenin şaşırmasına sebep oldu. Gerçekten de, kaostaki borsa ve faiz oranı % 0,5 oranında düştüğünde, Bitcoin ve kriptonun dünyadaki bu çalkantılı ekonomik koşullarda başarılı olup olamayacağını görmek heyecan verici olacaktır.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu