Google Blockchain Teknolojisi İle Yaşantımıza Daha Yakın Olacak - BTC MAGAZİN

Google Blockchain Teknolojisi İle Yaşantımıza Daha Yakın Olacak

Google Cloud Services’in şu anda Ethereum akıllı sözleşmelerini desteklediğini duymuş olabilirsiniz.  

Sadece bu değil, Google, akıllı sözleşme platformunun nasıl çalıştığını ve insanlara Google’ın hizmetleriyle nasıl bütünleşeceğini öğretmek için kaynaklarını harcıyor.

Teknoloji devlerinin hiçbirinin Blockchain yarışından ayrılmak istemediği bir sır değil, ancak Google bu konuda çoğunlukla sessiz kaldı.

Google, müşterilerinin, iş dünyasının bir parçası olarak Ethereum Blockchain ile etkileşime girmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Muhtemelen, her şirketin bilgisayarlarını, ağını ve blok zinciri hizmetlerini kullandığı zaman çok da uzak değil.

Google ve Microsoft gibi şirketler zaten bu talepteki şirketlere hizmet veriyor; bu nedenle amaç, müşterileri hızla değişen bir ortamda tutmak.

Çoğu şirket, gereksinimlerine bağlı olarak Google, Amazon veya Microsoft ile birlikte çalışmayı tercih ediyor. Bu üç büyük şirket de şimdi Microsoft’un öncülüğünde bir dereceye kadar Blockchain hizmetini birleştirmek için çaba sarf ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Google, Chainlink’i entegre etti ve servis seti kullanılarak oluşturulabilecek değerli bir uygulamayı açıkladı.

Tahmin piyasasında yer alan katılımcılar, genel olarak gelecekteki olaylar hakkında spekülasyon yapmak için sermaye tahsis eder. Yoğun ilgi alanlarından biri, hangi akıllı sözleşme platformunun baskın olacağı, çünkü ağ ekosistemleri olarak, değerlerinin bir güç yasası (yani, her şeyi kazananların hepsini alması) dağıtımını izleyeceğidir.  Hangi platformun başarılı olacağı ve başarının nasıl ölçülebileceği ile ilgili birçok farklı görüş var.

Google, “hibrit uygulamaların” bulut altyapısında Blockchain kullanılarak oluşturulmasını beklediğini belirtti.  

Google henüz Facebook ya da Telegram yolunu izlememek ve bazı derin blok zinciri entegrasyonunu duyurmamakla birlikte, en azından Blockchain ihtiyacı olan şirketlere hizmet vermenin önemini anlıyor.

Düzenli geliştirme ekipleri şimdi mevcut zincirleme hizmetleri aracılığıyla blockchain hizmetlerine nispeten kolay erişime sahip olduklarını tespit ederse, merkezi olmayan muhasebe teknolojisinin bir türünü entegre etmeyi düşünmeleri daha olasıdır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu