Grayscale, 1 Milyar Dolardan Fazla Nakit Girişi Bildirdi - BTC MAGAZİN

Grayscale, 1 Milyar Dolardan Fazla Nakit Girişi Bildirdi

  • Grayscale üçüncü çeyrekte en büyük üç aylık nakit girişlerini kaydetti

14 Ekim tarihli 3. çeyrek raporuna göre, kripto para varlık yönetimi firması Grayscale, artık, 2020’nin üçüncü çeyreğinde tarihteki en büyük üç aylık nakit girişlerine sahip.

Kripto fonlarından oluşan varlık ailesi, 905,8 milyon dolarlık ikinci çeyrek rekorunu kırarak 1.05 milyar dolar değerinde yatırım ekledi.

Özellikle, deniz aşırı ülkelerdeki yatırımcılar toplamın %57’sinden sorumludur. Tüm sermayenin yaklaşık %80’i kurumlar tarafından getirildi ve akredite kişiler, aile ofisleri, emeklilik fonları; kalan sermaye kaynaklarını oluşturuyor.

Grayscale’nin Litecoin Trust’ı üçüncü çeyrekte en iyi performansı gösterdi – çeyreklik bazdaki nakit girişlerinde %1.800 artış kaydedildi. Litecoin Trust’u %1.500 ile Grayscale’nin Bitcoin Cash Trust izliyor.

Bu arada Grayscale, Bitcoin’in arzını daha hızlı bir şekilde toplamaya devam etti. Şirketin Bitcoin Trust’ı, üçüncü çeyrekte çıkarılan tüm Bitcoin’in %77’sini (719,3 milyon dolar) barındırıyor ve bu, ikinci çeyreğe kıyasla yüzde yedi artış demektir.

Bu arada, şirketin Ethereum Trust’ına olan nakit girişlerinin %17’si yeni kurumsal yatırımcılardan geldi.

Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, birden fazla varlığın değerli metallerle karşılaştırılarak bir arada bulunabileceğini iddia ediyor:

“Birden fazla dijital varlığın bir arada var olduğu bir geleceğe inanıyoruz. Bunları genellikle altın, gümüş, platin gibi bir şeye baktığınız değerli metaller ailesinin beğenileriyle karşılaştırıyoruz. Hepsi farklı kullanım durumları, uygulamaları ve fiyatları ile değerli metaller ailesinde bulunmaktadır.”

Grayscale, yılbaşından bugüne kadarki olan nakit girişlerinin miktarının şu anda toplamda 2,4 milyar doları bulduğunu belirtiyor.

13 Ekim güncellemesine göre, şirketin yönetimi altında 6,3 milyar dolarlık dijital varlık var.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu