Grayscale Bir Günde 16.244 Bitcoin Satın Aldı

Kripto varlık yöneticisi tek bir günde 16.244 Bitcoin satın aldı.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yönetimi şirketi olan Grayscale, artan kurumsal talep nedeniyle son 24 saatte 600 milyon dolardan fazla değerde 16.244 Bitcoin biriktirdi. Şirketin şu anda yaklaşık 23 milyar dolar değerinde 630.000’den fazla BTC’si var.

Kripto analiz şirketi Bybt.com tarafından sağlanan verilere göre, Grayscale’in yönetim altındaki toplam kripto varlıkları, Bitcoin’in fiyatı 37.000 doları geçerken Salı günü 27 milyar doların üzerine çıktı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,06 trilyon dolara ulaştı.
Şirket, son 7 günde yaklaşık 26.000 Bitcoin biriktirdi. BTC’ye ek olarak, Grayscale ayrıca önemli miktarda Bitcoin Cash satın aldı. Yayınlanan rakamlara göre, kripto varlık yöneticisi son 7 gün içinde 12.000’den fazla Bitcoin Cash satın aldı.

Grayscale geçen ay yeni yatırımları durdurdu ancak artan kurumsal talebin ortasında Ocak 2021’in başında yatırımcıları memnuniyetle karşıladı. Yeni yayınlanan 4. çeyrek raporunda firma kurumsal paranın önemini özetledi.

“Kurumlar tarihsel olarak Grayscale girişlerinin çoğunu oluşturmuştur. Kurumlar sermaye girişlerinin% 93’ünü veya 3.0 milyar $ ‘ı oluşturduğundan, bu özellikle 2020’nin 4. çeyreğinde doğruydu. Kurumların Bitcoin’e ısındığına dair son haberlerin telaşı göz önüne alındığında bu bir sürpriz olarak gelmeyebilir. Nitekim, Grayscale Bitcoin Trust, ürün ailemize gelen tüm girişlerin% 87’sini oluşturuyordu, 2017’nin 2. çeyreğinden bu yana en yüksek oran, Bitcoin’i rezerv varlık olarak arayan kurumların daha fazla kanıtı.”

Dijital Varlıklar

Grayscale, dünyanın en büyük kripto para birimine ek olarak, dünyanın yedinci en büyük kripto varlığı Litecoin de dahil olmak üzere diğer dijital varlıkları yavaş yavaş biriktiriyor. En son veriler, varlık yönetimi firmasının son 30 günde 194.000’den fazla LTC satın aldığını gösteriyor. Grayscale’in Litecoin (LTC) birikiminin toplam değeri şu anda 174 milyon dolar civarında. Şirketin Bitcoin Cash (BCH) birikiminin toplam değeri yaklaşık 124 milyon dolar.
Bitcoin ve Ethereum‘daki son ralli, Grayscale’in dijital varlıklarının değerlemesinde büyük bir artışa neden oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blockstream ile Square Güneş Enerjili Bitcoin Madencilik Tesisi İnşa Edecek

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu