Hackerlar 4.080.410$ Değerinde Bitcoin Taşıdı

  • Whale Alert, yaklaşık 4 milyon dolar civarında yirmi küçük BTC işlemi tespit etti. Blockchain analitik botu, bu transferleri 2016 Bitfinex hackinden taşınan para olarak işaretledi.

Whale Alert’dan elde edilen verilere göre, son altı saat içinde bilgisayar korsanları, her biri 30 BTC’nin biraz altında olan ve dört yıl önce bilgisayar korsanları tarafından Bitfinex‘ten çalınan para olarak işaretlenen yirmi işlem gerçekleştirdi.

Bilgisayar korsanları, Bitfinex’ten Çaldıktan Sonra 415,6 BTC Taşıyor

En iyi ticaret platformu Bitfinex, Haziran 2016 başında büyük bir hacker saldırısına uğradı ve borsa BT (Bilişim) suçlularına 72 milyon dolar kaybetti.

O zamandan beri, bilgisayar korsanlarının çalınan fonların daha fazlasını hareket ettirmeye başladığı bu yıla kadar gürültü yapmadılar. Daha önce, Btcmagazin, suçlular tarafından aktarılan daha küçük miktarlarda BTC’ler hakkında rapor vermişti.

Bununla birlikte, bugün, Whale Alert çalınan kripto paradan yaklaşık 4 milyon dolarlık bir Bitcoin transferi bildirdi.

Daha önce, bu yıl çok daha küçük miktarlar transfer ettiler – 800.000$ ve 255.863$’lık Bitcoin.

Kripto Balinası Aynı Hatayı İki Kez Yapabilir mi?

10 Haziran’da, 2.5 milyon dolarlık bir ücret karşılığında ETH’de 150 dolar civarında hareket eden bir kripto balinasının hikayesi manşet oldu.

Birçoğu bunu bir hata veya bir sistem hatası olarak yorumladı. Ancak, birkaç saat sonra, 2.6 milyon dolarlık neredeyse aynı ücret karşılığında başka bir küçük miktarda ETH gönderildi.

Twitter’daki kripto topluluğundan bazı kişiler bunun para aklama balinası olabileceğini iddia etti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Google, Bitcoin Vadeli İşlemleri Platformuna 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu