Ethereum Kullanıcısı 133$’lık Transfer için 2.5 Milyon Dolarlık Ücret Ödedi

  • Bugün şanssız bir Ethereum sahibi 133$’lık küçük bir transfer için 2.5 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi.

Bu muhtemelen kripto para birimlerinin dünyadaki en yüksek işlem ücreti. Ethereum transferlerinin çoğu, dolar eşdeğerinde kabaca birkaç sente eşit. Bu olay ise kripto cüzdanı ZenGo’nun araştırma ekibi tarafından keşfedildi.


ZenGo’nun Kurucu Ortağı Tal Be’ery, tuhaf işlem hakkındaki spekülasyonlarını Twitter’da yayınladı. İşlemi gönderen kullanıcının “değer” veya “gaz fiyatını” “ücret” ile karıştırdığını belirtti. Be’ery haklıysa, bugün son zamanlarda kripto para dünyasındaki en pahalı hatalardan biri yapıldı.

Aktarımı yapan kullanıcı bilinmiyor olsa da, orijinal olarak Ethereum’u bir Ethereum madencilik havuzundan Spark Pool’dan satın almış gibi görünüyor.

İşlemler için muazzam ücretler, kullanıcı hataları olma eğilimindedir ve yıllar boyunca meydana gelen birkaç buna benzer olay yaşanmıştır. Buna, 2017 yılında bir Bitcoin işlemi için yanlışlıkla 2.5 BTC ücreti ödeyen ancak neyse ki geri ödeme yapılan bir kullanıcı da dahildir. Bir diğeri, 2017’de 50 BTC ücreti olan farklı bir Bitcoin işlemini içeriyor.

Günümüzde tek bir işlem için ödenen önceki en yüksek ücret, bir kullanıcının kabaca 1 milyon doların üzerinde bir ücret olarak 111 BTC ödediği 2013’teki idi. Tabi bu ETH gönderimi için bahsi geçen ödenmiş olan rekor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Glassnode CTO: Borsalarda ETH Tükenmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu