Ethereum Ağında Aktivite Patlaması: 8 Yılın İkinci En Yüksek Aktif Cüzdan Sayısına Ulaşıldı

Ethereum (ETH), iki aylık keskin bir düşüşün ardından faaliyetini sekiz yılın en yüksek ikinci seviyesine taşıdı. 13 Eylül 2023’te Ethereum ağında 1.089.893 benzersiz cüzdan aktif oldu, bu sayı Santiment veri analiz platformuna göre, Ethereum tarihindeki en yüksek ikinci değer.

Bu cüzdan aktivitesinin normalde 300.000 ile 450.000 arasında olduğu göz önüne alındığında, bu dramatik artış oldukça belirgin. Santiment analistleri bu artışın, fiyatların yeniden toparlanmaya başlamasının bir öncüsü olabileceğini düşünüyor. Ethereum’un tarihteki en yoğun günü, 9 Aralık 2022’de, FTX/Alameda ekosisteminin yaşadığı sıkıntılar sonrasında kaydedildi ve bu günde 1,42 milyon ETH hesabında işlem gerçekleşti.

Son raporlara göre, merkezi borsaların kullanıcıları 640.000 Ether’lik büyük bir çekim yaptı. Ethereum ağındaki bu yüksek aktivitenin artmasıyla birlikte uzmanlar, önemli fiyat dalgalanmalarının beklenebileceğini belirtiyor. Ancak bu aktivite artışına rağmen, Ethereum ağındaki genel faaliyet hâlâ düşük seviyede. Ethereum’un token yakma süreci, EIP 1559 ile yavaşladı ve bu süreçte ihraç edilen Ether miktarı değişmedi. Son bir haftada, Ethereum doğrulayıcıları toplamda 15.610,53 Ether aldı, buna karşılık sadece 11.762,10 Ether yakıldı. Bu durum, Ethereum’un daha önce sahip olduğu deflasyonist karakterini kaybetmesine neden oldu. Şu anda Ethereum, yıllık %0,167 oranında bir enflasyonla karşı karşıya.

Son 24 saat içerisinde Ethereum’un fiyatı %2,1 artarak 1.634 dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Madenciliği Zorluğu, Yakılan 200.000 ETH ile Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu