Haftanın En İyi GameFi Tokenları (20 – 26 Haziran)

GameFi, kullanıcıların oyun oynayarak gelir elde etmesini sağlayan blok zinciri tabanlı oyunları ifade etmektedir. Basit 2D oyunlardan çok karmaşık MMORPG’lere ve FPS oyunlarına kadar uzanan birçok çeşitte P2E oyunları vardır. GameFi endüstrisi NFT’leri, oyun oynamayı, P2E oyunlarını ve DeFi’ı içermektedir. Yalnızca video oyunu oynayarak para kazanmayı mümkün kılan bu endüstri, herhangi bir kazanç sunmayan geleneksel oyun endüstrisine meydan okumaktadır. Oyunlardaki giysiler, varlıklar, karakterler, silahlar ve her şey NFT olarak ikincil pazarlarda kripto para karşılığında alınıp satılabilir. Web3’ün en hızlı gelişen sektörlerinden olan GameFi, aktif oyun ve oyuncu sayısını artırmayı sürdürmektedir. Bu yazıda haftanın en iyi GameFi tokenları listesine göz gezdireceğiz.

Rome (ROME)

Haftanın En İyi GameFi Tokenları (20 - 26 Haziran) 2
Rome (ROME)

Houses of Rome isimli oyun, Crusader Kings, Runescape ve Mount & Blade gibi oyunlardan ilham alarak geliştirilmiş bir play to earn RPG oyunudur. DeFi’ın ve NFT’lerin potansiyelini kullanmayı amaçlayarak tasarlanan oyun, işbirlikçi bir RPG ortaya koymuştur. Houses of Rome’daki aksiyon, oyuncuların Roma’nın geleceğini etkilemek için savaşabileceği, ticaret yapabileceği, yapılar inşa edebileceği ve planlar yapabileceği 3 boyutlu bir harita olan Warmap’ta gerçekleşir. Oyunda NFT ganimetleri kazanmak için baskın ve savaşlar yapılabilir. İksirler, silahlar, zırhlar ve araçların her biri NFT’dir.

Oyun içi para birimi sROME, Roma Bankası tarafından desteklenmektedir. Pazar yerinde karakter, eşya ve malzeme ticareti yapılabilmektedir. Hem mobil hem de masaüstünde oynanabilen oyun güzel bir 3D yapıya sahiptir. ROME token fiyatı son 30 günde %86,7 artmıştır ve şu anda $7,74’dan işlem görmektedir.

BlockchainSpace (GUILD)

Haftanın En İyi GameFi Tokenları (20 - 26 Haziran) 3
BlockchainSpace (GUILD)

BlockchainSpace, gelecekteki projelerde çiftlikten kazanılan mekaniği teşvik etmek için Happyland metaverse ile ortaklık kurdu. Happyland, tarihteki medeniyetlerin inşa edildiği gibi çiftçilikle bir medeniyet oluşturup büyümeye çalışacağınız tarım temalı bir metaverse. Teksas’taki Farmlands’den ilham alan oyun, gerçek bir çiftlikte olduğu gibi sığır yetiştirmekten toprağa bir şeyler ekmeye kadar tüm çiftçilik özelliklerini içeriyor. Çiftçilik ile kazanma mekaniğine sahip olan metaverse’te tüm öğeler NFT olarak dijital koleksiyon içindedir yani parasal değere sahiptir. Happyland metaverse, BNB Smart Chain’de çalışmaktadır. GUILD token şu anda $0,0802 fiyatındadır ve 7 gün önceki fiyatıyla neredeyse aynı seviyededir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dipten Alınabilecek Memecoinleri (20 - 26 Haziran)

DEEPSPACE (DPS)

Haftanın En İyi GameFi Tokenları (20 - 26 Haziran) 4
DEEPSPACE (DPS)

DEEPSPACE, kullanıcıların savaşa katılabildiği, dijital varlıkları takas edebildiği, sanal gayrimenkul satın alabildiği, kaynak madenciliği yapabildiği ve ödüller kazanabildiği uzay temalı bir metaverse’tür. DEEPSPACE’de kullanıcılar platform aracılığıyla ödül kazanabilmek için NFT uzay gemileri mint ederler. Her biri benzersiz nitelik ve tasarımlara sahip birkaç çeşit uzay gemisi vardır. Oyuncular oyun içi varlıklarının değerini artırmak ve gemi NFT’lerini yükseltmek için kaynak harcarlar. Hem kâr etmek hem de eğlenmek için ikincil pazarlarda uzay gemisi ticareti yapılabilir. Geçtiğimiz aya göre %36 değer kazanan DPS token şu anda $0,0899 fiyatındadır.

Project SEED SHILL (SHILL)

Haftanın En İyi GameFi Tokenları (20 - 26 Haziran) 5
Project SEED SHILL (SHILL)

Project SEED, blok zinciri oyunlarında oyna – kazan özelliğini tanıtarak mobil oyun sektöründe devrim yaratmayı amaçlıyor. Birden fazla blok zincirini kullanarak akıllı telefon oyun ekosistemi yaratmaya çalışan projenin ilk oyunu Outland Odyssey‘dir. Ekip, GameFi, NFT pazarı ve kullanıcı yönetimi gibi özellikleri oyun içine entegre etmiştir. Mobil oyunlar için metaverse’ü ana akım haline getirmeye çalışan projenin hizmet tokenı SHILL’dir. Oyunda kullanıcıar Zed’lerini daha güçlü hale getirmek için SHILL token kullanarak becerilerini yükseltirler. Oyuncular kendi zindanlarını oluşturabilir ve diğer oyunculara ödünç verebilirler. SHILL token son haftada %4,4 değer kaybetmiştir ve $0,0244 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu