Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran – 3 Temmuz)

Web3, bugün bildiğimiz şekliyle interneti birçok ek özellik ile geliştiriyor ve merkeziyetsizleştiriyor. Kendi kendini yöneten, doğrulanabilir ve blok zinciri tabanlı bir internet ile geliştiriciler merkeziyetsiz bulut sağlayıcıları kulanarak verilerini barındırabiliyor. Birçok eşler arası düğümden oluşan merkeziyetsiz ağlar, kriptoekonomik protokol oluşturuyor ve kullanılan uygulamalara da dApp deniyor. Güvenli ve istikrarlı merkeziyetsiz ağ elde etmek için katılımcılar teşvik ediliyor, tüm ağlar hizmeti kullanan herkese en yüksek kalitede hizmetler sunmak için rekabet ediyor. Kripto paralar da bu protokollerin çoğunda büyük rol oynuyor. Bu içerikte haftanın trend Web3 tokenları listesine göz atalım.

Litentry (LIT)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 2
Litentry (LIT)

Litentry, kullanıcıların kimliklerinin çok sayıda ağ üzerinden birbirine bağlanmasına izin veren merkeziyetsiz bir kimlik toplayıcı platformudur. Farklı ağlardan çok sayıda dijital kimliği entegre ederek merkeziyetsiz bir indeksleme protokolü ve dağıtılmış bir DID doğrulama blok zinciri kullanan Litentry, birlikte çalışabilir bir kimlik toplama çözümü sunar. İnsanlar zaten çeşitli merkeziyetsiz sistemlerde büyük miktarda veri üretiyor ve bunları veri egemenliğini ve gizliliği koruyarak farklı platform ve sistemler arasında aktararak birbirine bağlamanın yollarını arıyor. Web3’ün temel değerini yansıtan Litentry, birkaç blok zincirinde dApp’ler için kimlik korumaya izin veriyor. Kimlik verileri dağınık ve parçalanmış bir durumdan organize bir duruma geçiş yaptığı üç katmanlı bir altyapı oluşturuyor.

$1,06 fiyatındaki LIT token son 30 günde %96,1 değer kazanmıştır.

PARSIQ (PRQ)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 3
PARSIQ (PRQ)

PARSIQ, tüm Web3 protokolleri ve dApp’leri için arka uçları oluşturmaya yardımcı olan eksiksiz bir veri ağı çözümüdür. Saniyede 7 milyar adede kadar işlem yapabilen PARSIQ, Web3 verilerine anlık ve kolay bir şekilde erişilebilmesini sağlıyor. API Tsunamisi sayesinde ihtiyaç olan verileri, gerçek zamanlı ve geçmiş verileri en son bloğa kadar hızlı şekilde sorgulayabiliyoruz. Verilere web arayüzü veya API üzerinden kolayca erişilebiliyor. Bloklara, sözleşmeye, tarihe ve daha fazlasına göre filtrelenebilen ham veriler, Polygon, Ethereum, BNB Smart Chain ve Avalanche ağları üzerinde kullanılabiliyor. Veri Gölleri ise ihtiyacınız olan tüm verileri kolayca analiz edebilmenizi sağlıyor. Son 14 günde %12,5 değer kazanan PRQ token şu anda $0,121 fiyatında.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yapay Zeka Teknolojisiyle Eşsiz Dijital Sanat Koleksiyonu Oluşturma Rehberi - En İyi 5 AI NFT Oluşturucu

KILT Protocol (KILT)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 4
KILT Protocol (KILT)

KILT Protocol, kullanıcıların Web3 isimlerine sahip olmalarını sağlayan dijital kimlik tabanlı teknolojiyi tanıtan blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz bir kimlik protokolüdür. Dijital kimlik, merkeziyetsiz bir DID tanımlayıcı, bir alfanümerik karakter dizisi ve onunla ilişkilendirilebilecek herhangi bir kimlik bilgisi ile tanımlanıyor. Hizmetler, makineler, IoT kullanım senaryoları veya kimlik gerektiren herhangi bir şey için tanımlayıcı atanabiliyor. Web3 isimleri internetin geleceğinde rol oynayacaktır. Web3’ü daha basit ve herkes için daha erişilebilir hale getirmekte rol oynayan Web3name teknolojisi, kişinin hem tanınan dijital kimliğini hem de kişisel kimliğini tanımlamaya yönelik yeni bir yaklaşımdır. KILT token geçtiğimiz haftada %5,2 değer kazanmıştır ve $0,356’dan işlem görmektedir.

Tellor (TRB)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 5
Tellor (TRB)

Tellor, akıllı sözleşmelerin ihtiyaç duyduğu verileri kolayca alabilmesi için şeffaf ve merkeziyetsiz bir oracle protokolü oluşturmuştur. Protokol, açık bir veri raporlama ve doğrulama ağını teşvik ederek verilerin herkes tarafından sağlanabilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlar. Tellor herhangi bir API’dan herhangi bir piyasa verisini alabilir. Protokol verileri, açık kaynaklı bir raporlama istemcisi olan Telliot’u çalıştıran ağ tarafından sağlanır. Oracle’ların Web3 ve IoT endüstrilerindeki önemini düşündüğümüzde Tellor’un amaçladığı şeyin hızlı bir şekilde benimsenme ihtimali vardır. Son 30 günde %23,5 değer kazanan TRB token şu anda $11,24 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu