Haftanın En İyi Metaverse Coinleri (6 – 12 Haziran)

Metaverse, internetin bir sonraki sürümünün en değerli parçalarından biri olmaya hazırlanan bir teknoloji. Bu teknolojiyi kullanıcıların dijital avatarları ve sanal geçeklik teknolojileri ile alışveriş yapma, iş yapma, arkadaşlarla buluşma, oyun oynama ve bu eylemlerden para kazanma şeklinde açıklayabiliriz. Bu yeni gelişen internet vizyonu, 2D web sayfalarını ve uygulamalarını 3D ortamlara taşıyarak etkileşim seviyesini de artırabilir. Bu vizyon, büyük şirketlerin sektöre dahil olmasıyla gelişimini sürdürüyor. Metaverse teknolojisi, Web3 olarak adlandırılan yeni nesil internetin baş aktörü. Bu içerikte haftanın en iyi metaverse coinleri listesine bakacağız.

SENSO (SENSO)

Haftanın En İyi Metaverse Coinleri (6 - 12 Haziran) 2
SENSO (SENSO)

SENSO (Sensorium), blok zinciri teknolojisi, yapay zeka ve genişletilmiş gerçeklik (AR) teknolojilerinin her birini kullanarak metaverse oluşturmuş bir projedir. 2020’nin Mayıs ayında başlatılan proje, Mikhail Prokhorov tarafından finanse edilmektedir. Sensorium Galaxy olarak adlandırılan metaverse, varlık hissi yoluyla dijital iletişimde devrim yaratmayı amaçlayan yeni nesil bir sosyal VR platformudur. Kullanıcılara binlerce yüksek kaliteli VR etkinliği sunmayı planlayan Sensorium, metaverse ile daha güçlü insan bağları ve daha çok duyu uyandırmayı hedefliyor. Metaverse platformunun geliştirilme aşaması devam ediyor, şimdiye kadar yayınlanan fragmanlar ise çok ilgi çekici.

$0,212 fiyatındaki SENSO token son 14 günde %5,9 değer kazandı.

GameFi (GAFI)

Haftanın En İyi Metaverse Coinleri (6 - 12 Haziran) 3
GameFi (GAFI)

GameFi, blok zinciri oyunları trendinin iyi bir örneği olarak geliştirilen play to earn oyun projesidir. Projenin temel amacı, play to earn konseptini oyuncu kitlelere hızlı ve basit şekilde ulaştırmaktır. Polygon ve BNB Smart Chain blok zincirlerinde geliştirilen GameFi, platformunda birçok popüler p2e oyununa sahip. GameFi aynı zamanda bir pazar yerine sahip ve burada öne çıkan oyunların NFT koleksiyonları bulunabiliyor. Ekosistem içi ekonomi, direkt olarak GameFi tarafından geliştirilen ve topluluk tarafından yönetilen bu platformlarla sürdürülüyor. GAFI token geçen haftaya göre %3,2 yükselmiştir ve $15,04 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2023'te Zirveye Yükselmesi Potansiyel En İyi 7 Metaverse Projesi

Newscrypto Coin (NWC)

Haftanın En İyi Metaverse Coinleri (6 - 12 Haziran) 4
Newscrypto Coin (NWC)

Newscrypto, Enjin’in Efinity blok zinciri üzerine kurulmuş, çok etkileşimli bir haber platformudur. Sektörünün liderlerinden biri olan Newscrypto, ticaret araçları, raporlar, eğitimler, göstergeler, haberler ve daha fazlasını sunar. Kripto para alanındaki en son gelişmelerden haberdar olmak isteyenler Newscrypto ile ilgi çekici bir deneyimin içine girebilirler. Metaverse projelerini ve daha fazlasını analiz edip kendiniz için yeni şeyler keşfetmek isterseniz Newscrypto’yu %100 ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. $0,0883 fiyatındaki NWC token son 7 günde %13,5 değer kaybetti.

Altura (ALU)

Haftanın En İyi Metaverse Coinleri (6 - 12 Haziran) 5
Altura (ALU)

Altura, oyun geliştiricilerin oyun içi öğeleri NFT olarak oluşturmasına ve dağıtmasına olanak sağlayan bir akıllı sözleşme platformudur. Oyun geliştiricileri, tasarladıkları oyundaki itemların sahipliğini NFT’lerle oyunculara vermeyi amaçlıyorsa bu öğeleri bir şekilde tokenize etmelidir. NFT oyunları, video oyunlarının bir sonraki neslidir. Altura’nın bir NFT pazarı da vardır. Akıllı arayüz sayesinde geliştiriciler Altura’yı çokça kullanıyor ve merkeziyetsiz bir oyun ekonomisi sağlıyor. Altura, metaverse oluşturmayı planlayan ve metaverse’ünde öğeler sergilemek isteyen geliştiriciler için önemli bir platformdur.

ALU token geçtiğimiz 2 haftada %3,1 düşüş yaşamıştır ve $0,019 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu