Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir? Unifi Protocol DAO (UNFI) Geleceği ve Yorum 2022

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nedir?

Unifi Protocol DAO (UNFI), DeFi geliştirmeye odaklanan akıllı sözleşme tabanlı bir kripto para projesidir. Projenin gözaltına alınmayan doğasına ek olarak, diğer projelerle işbirliğine açık olması, ademi merkeziyetçiliği ve çoklu ağ token’larını desteklemesi son zamanlarda dikkat çekti. Ethereum tabanlı DeFi ürünlerini büyüyen sektöre getirme hedefiyle UNFI, merkezi olmayan AMM teknolojisini kullanıyor.

Utrade Merkezi Olmayan Otonom Piyasa Yapıcı (AMM) aracılığıyla gerçek zamanlı alım satım işlemlerini manipülasyon olmadan gerçekleştirmeyi amaçlar. Utrade ürünü aslında Unifi DAO protokolü akıllı sözleşmesinin ilk meyvesi olarak kabul ediliyor. Birden fazla token doğrudan uPair’de alınıp satılabilir, bu da hepsinin Ethereum ağına dayalı olması ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu geniş ve önemli ekosistemin kripto para birimi olan Unifi Protocol DAO, ekosistem büyüdükçe değer kazanmaya devam ediyor. Ekosistemdeki her işlem için UNFI kullanılmalıdır. Ayrıca yatırımcılar UNFI’de stake yaparak ekstra gelir elde edebilirler.

Unifi Protokolü, büyüklüğünden bağımsız olarak tüm işletmelere kapsamlı merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri sağlayan bir Blockchain projesidir. Proje, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve Automated Market Maker (AMM) teknolojisini kullanarak güvenliğini sağlar. AMM, varlıkların değerini otomatik olarak belirleyen bir yazılımdır. Bu yazılımı kullanarak, platform kullanıcıları, piyasa tarafından manipüle edilmeden kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans ticareti yapabilirler. Proje, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) olarak faaliyet göstermektedir. Bu, yönetimin dağıtılmış, topluluk temelli bir yapıda yapıldığı anlamına gelir. Bu platformun yerel kripto para birimi UNFI token’dır.

Platform, birlikte çalışabilirlik ilkesini benimsemiştir ve diğer DeFi projeleri ile ortaklıkları bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar Unifi üzerinde çeşitli kripto para birimleri ile işlem yapabilmektedir. Projenin, kullanıcıların akıllı sözleşmelere erişmesini ve kullanmasını sağlayan Utrade adlı bir ürünü var. Platform Ethereum üzerine kurulmuş olsa da ağı düşük hızlardan ve yüksek işlem maliyetlerinden korumayı başardı. Unifi kullanıcıları, DeFi ve kripto işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabilirler. Stake platformu, kullanıcıların bu yöntemle pasif gelir elde etmelerini sağlar.

UNFI token, Unifi DAO protokolünün yerel kripto para birimidir ve maksimum arzı 10 milyon birim ile sınırlıdır. ERC20 akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulan token’ların platformda çeşitli kullanım durumları vardır. Bir yönetişim token’ı olan UNFI, platformun ademi merkeziyetçiliğini sağlar. Unifi Protocol DAO sahipleri, projenin geleceğini tanımlayan karar alma süreçlerinde oy kullanabilir ve önerilen değişiklikleri topluluğa sunabilir. Kullanıcılar, UNFI paralarını kullanarak platform tarafından sağlanan akıllı sözleşmeleri etkinleştirebilir. Ek olarak, token sahipleri UNFI aracılığıyla birden fazla DeFi işlemi gerçekleştirebilir.

UNFI, farklı kripto para birimleri alışverişinde ortaya çıkan işlem ücretleri için bir ödeme yöntemidir ve kullanıcılar token’larla yüksek hızda ticaret yapabilir. Tüm bunlara ek olarak, UNFI sahipleri token’ı stake için de kullanabilirler. imar; yani varlıklar belirli bir sona erme tarihine kadar kilitlenebilir ve bu süre sonunda ek token ödülleri kazanır. Token sahipleri bu yöntemle pasif gelir elde edebilirler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   THORChain (RUNE) Nedir? THORChain (RUNE) Geleceği ve Yorum 2022

Unifi Protocol DAO (UNFI) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Juliun Brabon
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 4,345,405
  • Piyasa Değeri: ₺ 866.386.731,92
  • En Düşük Fiyat: ₺ 22,95
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 672,35
  • Proje Amacı: Unifi, entegre verim çiftçiliğine izin veren ve yerel blok zinciri token ödüllerinin verilmesiyle oluşturulan kısıtlamaları ortadan kaldıran tokenleştirilmiş bir ödül sistemi sağlar.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Geleceği

2022 yılının ilk aylarında ise bu farklı trendleri bir arada gösteriyor. Talep bölgesine dönerse toparlanmanın daha az zaman alacağını söyleyen uzmanlara göre risk faktörü devam ediyor. UNFI, hamlesini tamamladıktan sonra kısa ve orta vadeli riskler taşırken, uzun vadeli gelecek tahminlerinde çok daha olumlu bir görünüm sunuyor. Uzun vadeli görünüm daha olumlu olsa da orta ve kısa vadeli riskler artıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Yorum

Unifi protokolü DAO’nun bu yıl için fiyat tahminleri oldukça olumlu görünüyor. Geçtiğimiz yıl boyunca çeşitli Unifi Protocol DAO haberlerine ve projelerine baktığımızda, geleceğin Unifi Protocol DAO için çok umut verici göründüğünü görüyoruz. Crypto Unifi Protocol DAO’nun arkasındaki ekip, olumlu bir gelişme etkisi olan, gelişmekte olan blockchain projelerine sahip profesyonel bir ekip.

Sonuç olarak, kripto dünyası Avrupa’dan Afrika’ya uzanan projelerle büyüyor. Ayrıca daha fazla işletmenin kriptoya yatırım yapmak için adımlar attığını ve hatta kriptoyu ödeme olarak kabul ettiğini görüyoruz. Son olarak, birkaç hükümet yakın zamanda kripto para birimlerini resmi olarak ithal edeceklerini açıkladı. Tüm bu gelişmeler, kripto para piyasasını bireyler ve işletmeler için olduğu kadar genel olarak kalkınma için daha erişilebilir hale getirecek.

Unifi Protocol DAO (UNFI) Nereden ve Nasıl Alınır?

Unifi Protocol DAO (UNFI)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu