ApeCoin Topluluğu Avalanche Yerine Ethereum’u Seçti, İşte Nedeni

ApeCoin (APE) Topluluğu, APE’nin şimdilik Ethereum blok zincirinde olması gerektiğine inanıyor. AIP-41 önerisi, ApeCoin’i (APE) Ethereum ekosisteminde tutmak ve herhangi bir L1 zincirine veya yan zincire geçişten kaçınmak için %99 oy aldı.

Teklif, “Bored Ape” sahibi Yuga Labs’ın ölçeklenebilirliği geliştirmek için ApeCoin’i kendi zincirine taşıma fikrine karşı çıkıyor. Yuga Labs, uzun süredir beklenen Otherdeed for Otherside’ın Ethereum gas değerini önemli ölçüde yükseltmesinden sonra bu fikri ortaya attı.

ApeCoin (APE) Ethereum Blockchain’de Kaldı

ApeCoin DAO, bugün “ApeCoin’i Ethereum ekosisteminde tutun” önerisini oylamaya başladı ve oylama penceresi 9 Haziran’da sona erecek.

Teklif, yazı yazılırken %99,95 lehte ve %0,05 aleyhte oy aldı. 

ApeCoin DAO, farklı bir zincire geçişin maliyetli, riskli, karmaşık olduğuna ve görünmeyen koşullara yol açabileceğine inanıyor. Ayrıca, Yuga Labs ve diğer kuruluşlar tarafından terk edilme olasılığı da ApeCoin DAO tarafından değerlendirilmektedir.

Aslında, farklı bir zincire geçiş, Yuga Labs’ın Bored Apes, Mutant Apes veya Otherside Deeds dahil olmak üzere NFT’leri için ApeCoin (APE) desteğini ve kullanımını bırakmasına neden olabilir. Ethereum gaz ücretleri ve Ethereum ile işlem süresi konusundaki endişelere rağmen, Ethereum ekosisteminden uzaklaşmak ApeCoin, sahipleri ve DAO’nun çıkarları için zararlı olabilir.

Teklif ayrıca Arbitrum ve Optimism gibi iyimser toplamalar veya StarkNet, zkSync ve Polygon Hermez gibi zk-Toplamalar gibi anlamlı Katman 2 çözümlerini de paylaşıyor. DAO, çözümün ücretleri ve işlem hızını iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

ApeCoin, Avalanche ve Immutable X dahil olmak üzere birçok zincirden ApeCoin’i zincirlerine taşımak için teklif aldı. Ancak topluluk, Avalanche ve ETH yanlısı L2’ye şiddetle karşı çıkıyor. Kullanıcılar, EVM zincirleri yerine ETH L2 üzerinde desteklenen varlıklara sahip olmayı tercih ediyor.

ApeCoin (APE) fiyatı, Nisan sonundaki en yüksek seviyesinden %75 düşüşle 6.09 dolardan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Samsung, Tron İşlemlerini Desteklemek İçin Resmi Olarak API Ekliyor
Başa dön tuşu