Tellor (TRB) Nedir? Tellor (TRB) Geleceği ve Yorum 2022

Tellor (TRB) Nedir?

Tellor (TRB), tertipli kullananların katılım için ödüller kazanmalarını elde eden merkezsiz bir oracle ağıdır. Sistem, bu rolü gerçekleştirmek için bir teşvik programı ve hususi kripto para birimi sunumu gerçekleştirir. TRB, şu anda platformlardaki en iyi oracle ağlarından birisidir.

Tellor, Ethereum üstündeki akıllı sözleşmeler hariç verileri birleştiren blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Güvenli, saydam ve merkezi olmayan finansal durumlarına odaklanan, Ethereum merkezi olmayan uygulamalar için oluşturulmuştur. TRB, Ethereum parlak zeka sözleşmeleri için kıymetli zincir dışı veriler sağlarken, bütün veri akışları güvenli ve kararlıdır.

Normalde, kullanıcıların, anlık piyasa verilerini ve piyasa ölçümleriyle alakalı detayları test etmek için bir kripto para borsasını incelemeleri gerekir, bundan dolayı borsalar, kullananların güvenli veri akışlarını takip etmesine müsaade eden API’lere sahiptir. TRB, oracle desteği ile Ethereum tabanlı parlak zeka sözleşmeler vasıtasıyla kullananların gereksinim duydukları bütün verilere tek bir nokta da sahip olmalarını sağlar. Oracle gerçek zamanlı, kullanılabilir, güvenli ve doğruluğu kabul edilmiş bilgiler sağlar ve böylece kullanıcılar kripto borsasını incelemeden doğru piyasa verilerine ulaşabilirler.

Ethereum ağındaki akıllı sözleşmelerin zincir dışı bilgilere erişimi yoktur, yalnızca sözleşmede yer edinen bilgilerle sınırlı kalır. Ancak TRB, akıllı sözleşmelerin madenciler tarafınca açılan ve desteklenen zincir üzeri veri bankalarına köprü kurarak ve izin vererek bunu daha pozitif bir hale getiriyor. Tellor, kullananların Ethereum’da barındırılan DeFi Dapps arasında sunulan güvenilir, doğruluğu kabul edilmiş bilgilere ulaşım sağlayabileceklerş bir ekosistem oluşturur.

TRB, Ethereum ağında bulunur ve Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri zincir dışında verileri destekleyen bir oracle ağını temsilleştirir. Ethereum’da bulunan akıllı sözleşmeleri zincir dışı verilerle birleştirerek ve ağdaki kullanıcılar için güvenli veriler oluşturarak içinde bir ortam rolü görür. Bu biçimde oracles ve merkezsizlik üçüncü şahıslara duyulan ihtiyacı gereksiz kılar.

Güvensiz ve güvenilir malumat sağlamak için Tellor, istek edilen veri türleri için malumat beslemelerini doğrulamak ve doğrulamak için matematiksel denklemler benzer biçimde problemleri halletmek için çalışan birbirine bağlı madencilerin ağına güvenir.

Veri beslemeleri Tellor’un zeki sözleşmeleri tarafınca her 5 dakikada bir güncellenirken Tellor, zincir dışı kaynaklı verilerin muhtemel manipülasyonunu bu biçimde önler. Madenciler, kısmen sorguya eklenen “ipucu” ve kısmen de katılmak için tokenleri stake etmeleri gerektiği gerçeğiyle sorgulara doğru çözümler yüklemeye teşvik edilirler ve yanlış malumat verirlerse kaybedebilirler. Ağ bu biçimde güvenilir, merkezi olmayan ve istikrarlı fiyat beslemeleriyle emin hale getirilir.

Tributes olarak da malum TRB, Tellor sisteminin destek programı token’ıdır ve Ethereum’a dayalı bir ERC-20 tokenidir. TRB, madenciler tarafınca belirlendiği ve bununla beraber soruları doğru yanıtlamaları için “ipuçları” gibi ödüllendirildiği için teşvik sisteminde kullanılır.

Tellor (TRB) projesi ABD Birleşik Devletler merkezli bir takım tarafınca 2019 senesinde başlatıldı. Geleceğin teknolojileri içinde yayınlanan merkezsiz uygulamaları (dApps) merkezine alan proje kadrosu sıkı bir çalışmanın peşinden bu platformu geliştirdi. Brenda Loya ve Michael Zemrose tarafınca kurulan proje kısa zaman içinde başarıya ulaşmış bir halde yol almayı başardı. Geçmişte muhtelif projelerde mühim statülerde hizmetler sunmuş olan bu isim başarılarıyla sektöründe tanınıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Pangolin (PNG) Nedir? Pangolin (PNG) Geleceği ve Yorum 2022

Blockchain ve ölçeklenebilirlik alanında da emekleri bulunan Loya veri biliminde faaliyetler yürütmüş. Bu isim Birleşik Devletlerin birtakım resmi müesseselerinde da veri incelemelerine yönelik hizmetlerde bulunmuş. Piyasada yer edinen öteki projelere bakılırsa nispeten yeni diyebileceğimiz Tellor kısa zamanda fazlaca sayıda borsada muamele görmeyi başarmış. Bu da TRB token’lerin fazlaca sayıda kullanıcıya ulaştırılmış olduğu manasına geliyor.

Tellor (TRB) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Brenda Loya
  • Kuruluş Yılı: 2019
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 2,388,408
  • Dolaşımdaki Arzı: 1,703,441
  • Piyasa Değeri: ₺ 382,598,492,76
  • En Düşük Fiyat: ₺ 115,40
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1363,34
  • Proje Amacı: Tellor, kıymetli zincir dışı verileri saydam ve doğrulanabilir bir halde Ethereum ağına yüklemek için kullanılır. Ağ üzerinde veriler için köprü görevi sağlayan madencilere “veri aktarıcıları” denir. Bu veri aktarıcıları, akıllı zincirlere veri sağlayan teşvik ödülleri kazandırır. Oracle ağının mahalli kripto para birimi TRB coin’dir.

Tellor (TRB) Geleceği

Tellor, Oracle sorununu çözüyor ve zincir dışı verileri zeki sözleşmelere bağlamak için Oracle kullanmanın hızı ve maliyeti sorununu ele alıyor. Tellor’un değeri, Ethereum’daki tıkanıklık dönemlerine karşın sorunsuz bir performans sağlama kabiliyetinte de görülüyor.

Ağ katılımcıları, doğru verileri sağladıkları için ödüllendirilir ve bu da Tellor’u daha da kıymetli bir proje haline getirir. DeFi Dapps’in popülaritesinde bir patlama gördüğünden, Tellor benzer biçimde projelerin bereketli ve müsait maliyetli oracle yazılımı benzer biçimde alakalı bir kullanım örneğiyle parlak bir geleceği olabilir.

Tellor (TRB) Yorum

DeFi bombasının ardından gözde kripto para hali alan DeFi token’ları içinde TRB coin’in de yer ediniyor olması TRB’nin yatırımcıların dikkatini çekmesi önayak oldu. Önemli platformlarda listelenmesinin arkasından artan fiyatıyla daha fazla büyüyen ve popüler olan TRB coin, arkasında bulunan platformdan güç alarak ilerlemeye devam ediyor.

Bu ayrıca projenin yatırımcıları içinde ConsenSys, Binance ve MakerDAO şeklinde büyük adların bulunması projenin güvenilirliği bakımından pozitif bir yön olarak değerlendiriliyor.

TRB Token ile alakalı yorumlarda, kripto para biriminin DeFi sektörü ile bağlantısından laf edilmiştir. Yorumlarda, TRB Token’ın merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabildiği ve bilhassa edilgen gelir elde etmek için tercih edilmiş olduğu açıklanmıştır. Staking’e ayrıca kredi sağlayıcısı olarak ürem kazanmak isteyenler de TRB Token’ı tercih edebilirler. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Tellor (TRB) Nereden ve Nasıl Alınır?

Tellor (TRB)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu