Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 – 7 Ağustos)

Blok zinciri ve oyun endüstrilerinin son zamanlardaki en popüler kavramı GameFi. Şimdiye kadar bir oyun oynamak için hem oyuna hem de oyun içi öğelere ödeme yapmaya ve karşılığında genellikle maddi bir şey kazanmamaya alışıktık. Blok zinciri NFT oyunları oynayanlar, emeklerinin ve zamanlarının karşılığını maddi değeri olan şeylerle alıyorlar. DeFi ve oyunların birleşimi olarak tanımlanabilecek bu kavram, oyuncuları oyunun sanal itemlarının sahipleri olmasını sağlayan NFT teknolojisi ile birlikte çalışır. Oyna – kazan modeline sahip olan bu kavram, oyuncuları seviye atlama, maç kazanma, görev yapma veya oyun içi ekonomide bir şeyler üretip satma karşılığında kripto para veya NFT’lerle ödüllendiriyor. Bu içerikte haftanın gelişim gösterebilecek GameFi tokenları listesine göz atacağız.

Fight Of The Ages (FOTA)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 - 7 Ağustos) 2
Fight Of The Ages (FOTA)

Çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası, yani MOBA kategorisindeki oyunlar sektörün en popüler alanında bulunuyor. CS:GO, LoL, Valorant ve DOTA gibi oyunlar bu kategoriye dahil. Birbirini tanıyan veya tanımayan kişilerden oluşan iki takım, önceden belirlenmiş koşullar altında rekabet ediyor. Fight Of The Ages da oluşturduğu e-spor oyunuyla bu kategorinin içine giriyor. Geliştirici ekip, oyunun entegrasyonlarını ve özelliklerini sürekli olarak geliştiriyor. MOBA oyun sisteminin ve metaverse’ün bir birleşimi olan oyunda birden fazla ırktan oluşan bir fantezi evreni var. Oyun içinde ve ikincil pazarlarda kullanılabilen değerli dijital varlıklara NFT’lerle sahip olunuyor. Son 14 günde %94,2 değer kazanan FOTA token $0,342 fiyatından işlem görüyor.

Binemon (BIN)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 - 7 Ağustos) 3
Binemon (BIN)

Binemon, oyunlaştırma ve NFT’ler ile oyunculara gelir ve eğlence sağlayan bir ekosistem geliştiriyor. 250 binden fazla oyuncuya sahip Binemon’da her bir NFT 10’a kadar farklı vücut parçasından ve sayısız renk paletinden oluşmaktadır. Her NFT benzersizdir. Oyuncular farklı stratejiler yaparak ve istatistikleri birleştirerek yeni denemeler yaparak kombinasyon oluştururlar. Savaş aşamaları benzersizdir ve istatistikleri iyi olan Binemon’larla bir etabı kazanmak daha olasıdır. Bineland isimli evrende diğer oyuncularla sosyalleşilebilen, oyun oynayarak kazanabilen fırsatlar vardır. Oyun tasarımı sadece tıklamalı, çiftçilik ve madencilik yapmalı basit bir tasarım yerine gerçekten eğlencelidir. $0,00275 fiyatındaki BIN token son 30 günde %70,9 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Dipten Alınabilecek Memecoinleri (20 - 26 Haziran)

FaraLand (FARA)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 - 7 Ağustos) 4
FaraLand (FARA)

FaraLand de Fight Of The Ages gibi bir MOBA metaverse projesidir. BNB Smart Chain’de yer alan FaraLand, iOS ve Android cihazlarla uyumlu olmakla birlikte bu sene içinde PC için de uyumlu olacaktır. PVP ve PVE modlarına ve iyi bir tasarıma sahip metaverse’te kullanıcılar çeşitli varlıkları keşfederek oyuna başlayabilirler. Oyuncular çeşitli zorluklarda ilerleyerek yol boyunca kahramanlar toplar ve her görev sırasında hikayenin gidişatını değiştirecek seçimler yaparlar. Oyuncular oyundaki karakterlerini oyunun hikayesinin farklı yönlerine gitmesi için geliştirebilirler. FaraLand’in oldukça yüksek işlem hacmine sahip NFT pazarı da vardır. Geçtiğimiz 2 haftada %14,3 değer kazanan FARA token şu anda $0,772’dan işlem görmektedir.

Polkacity (POLC)

Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 - 7 Ağustos) 5
Polkacity (POLC)

Polkacity, 3D NFT’ler için oluşturulmuş çok zincirli bir NFT pazar yeridir. Benzersiz bir sanal deneyim sunmak için tasarlanmış Polkacity platformunda NFT’ler 3D sanal varlıklarla ticaret yaparlar. Platformun iyi yanı birden fazla zincirle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmasıdır. Kullanıcılar Polkacity’de benzin istasyonu, taksiler, enerji istasyonları, e-bisikletler ve diğer hizmetler için 3D sanal varlıklar satın alabilir, haftalık ödemeler alabilirler. Platform hem mobil hem de masaüstü için sürümlere sahiptir. Ekosistemde metaverse ekosistemlerine uygun VR 3D NFT’ler mevcuttur. Son bir ayda %15,5 yükselen POLC token şu anda $0,685 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu