Haftanın Önemli Play to Earn Projeleri (30 Mayıs – 5 Haziran)

Play to earn oyunları, oyuncuları NFT’ler ve kripto paralarla ödüllendiren, blok zinciri destekli projelerdir. Son bir yıldan fazladır ana akım haline gelen bu oyunlar, hemen hemen her metaverse’ün temel bir bileşeni oldu. P2E oyunlarının neredeyse hepsi kendi kripto parasına sahip. Hem eğlenmek, hem de gerçek dünyada değere sahip paralar kazanmak, NFT oyunlarının popüler olmasındaki başlıca iki neden. Oyun içi öğelerin her biri NFT olarak ikincil pazarlarda alınıp satılabilmektedir ve çoğu zaman çok kârlı varlıklar olabilirler. Bu içerikte haftanın önemli play to earn projeleri listesine bir göz atalım.

Bluzelle (BLZ)

Haftanın Önemli Play to Earn Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 2
Bluzelle (BLZ)

Bluzelle, blok zinciri tabanlı bir GameFi ekosistemi oluşturmuştur. Bu ağda kullanıcıların kripto kazanmaları için bir play to earn oyunu, dağıtılmış veritabanı ve DeFi işlevleri vardır. Projenin asıl amacı NFT’lerin benimsenmesini ve oyun entegrasyonunu yeni zirvelere ulaştırmaktır. Oyuncular oyun içi varlıkları kullanarak pasif ödüller kazanabilmektedir.

GameFi protokolüne oyun oynamayı ve finansı iyi bir şekilde entegre eden Bluzelle, metaverse için çok uygun bir projedir. İçerik oluşturucular, oluşturdukları NFT’leri Bluzelle’ye kaydederek onların çalınma ve kaybolma olasılıklarını azaltabilir. BLZ token son 2 haftada %20,9 yükselerek $0,0855 fiyatından işlem görmektedir.

Star Atlas (ATLAS)

Haftanın Önemli Play to Earn Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 3
Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, Solana blok zincirinde bir uzay temalı, çok oyunculu bir metaverse’tür. Automata tarafından geliştirilen, kullanıcıların ekip oluşturup organize etmesine ve uzak bölgelere doğru savaşmasına izin veren bir oyun olan Star Atlas, oyuncuların tam mülkiyete sahip olması için NFT oyun içi varlıklara sahiptir. Star Atlas’taki her öğe, blok zincirine kayıtlı bir NFT’dir.

Star Atlas’taki tüm operasyonları ve yönetimi geliştiren iki token vardır, bunlar ATLAS token ve POLIS tokendır. Oyuna başlamak için bir uzay gemisi almak ve uzayı keşfetmek için uzay araçları almak gerekmektedir. $0,00917 fiyatındaki ATLAS son 2 haftada %3,7 değer kaybetmiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mayıs Ayının Dikkate Değer Web3 Kriptoları

GuildFi (GF)

Haftanın Önemli Play to Earn Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran) 4
GuildFi (GF)

GuildFi, loncalar, oyuncular ve yatırımcılar için tek noktadan hizmet platformu olması için geliştirilmiştir. Metaverse tabanlı bir altyapı portalı olmaya çalışan GuildFi, zincirler arası bir lonca oluşturma platformudur. Oyunculara, geliştiricilere ve yatırımcılara eğitim ve benzeri değerli hizmetler sağlayan bu proje, oyuncuların oyunlardaki başarılarını blok zincirine kaydeder. GuildFi ID, metaverse’te oyuncuların kimliğini belirleyerek farklı oyunlarda aynı kimliğe sahip olunmasını sağlar. Yatırımcıların YGG’den sonraki eğitim portalı olarak gördüğü GuildFi’nin native tokenı GF token, geçtiğimiz 14 günde %9,2 değer kaybetmiştir ve $0,47’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu