Haftanın Popüler DeFi Kriptoları (11 – 17 Nisan)

Bitcoin, 16 Mart’tan beri $40.000 üzerinde kalmayı başarsa da $48.000 direncini aşamadı. BTC tam iki haftadır düşüş trendine girmişken, DeFi coinler bu dönemden kazançlı çıkıyorlar. Yeni yatırımcıların piyasaya girmesi ve DeFi ile tanışmasıyla birçok merkeziyetsiz finans ürünü son zamanlarda fiyatını katlamayı başardı. DeFi, zaten iki senedir sadece bir furya olmadığını ve tüm dünyada kalıcı olacağını kanıtladı. Bu yazıda, bu hafta yukarı hareketlenmesi olası DeFi tokenler listesinden bahsedeceğiz.

Aave (AAVE)

Haftanın Popüler DeFi Kriptoları (11 - 17 Nisan) 2
Aave (AAVE)

Aave, şu anda 30 gün önceki fiyatının %47,1 üzerinde $172,95’dan işlem görüyor. $240 sınırına kadar yükselmeyi başaran Aave ardından Bitcoin’in kırılmasına dayanamayarak birkaç düzeltme yaşadı. Aave’nin pumplanma sebeplerinden biri, Bombur isimli kripto balinasının 1,5 milyon dolar değerinde AAVE almasıydı. Balina yeterince kâr ettiğini düşündüğünde cüzdanındaki AAVE’leri sattı. Nisan’ın başından beri güçlü bir düşüş trendine giren Aave, piyasa şartlarında oldukça ucuz bir fiyata gerilemiş oldu. Eğer Bitcoin iki tane büyük yeşil mum yakmayı başarabilirse, onu ilk takip eden ve geçenlerden biri, DeFi sektörünün liderlerinden Aave olacaktır. Üç ay içinde iki kez denenen $240 direnci aşılarak 2021 sonundaki seviyelere ulaşmak mümkün olabilir.

Osmosis (OSMO)

Haftanın Popüler DeFi Kriptoları (11 - 17 Nisan) 3
Osmosis (OSMO)

Osmosis, son haftalarda düzenli olarak 200 milyon dolara yakın ticaret hacmine ulaşıyor. Aynı zamanda bu merkeziyetsiz borsa ve blok zincirinde kilitli olan değer (TVL), 1,4 milyar dolar civarında. Balancer’a benzer şekilde çalışan Osmosis’te diğer dex’lere kıyasla birçok farklı özellik var. Örneğin her likidite havuzu, likidite sağlayıcılar tarafından yönetilen bir protokol. Son derece benzersiz bir blok zinciri olan Osmosis, OSMO coin adında yönetişim tokenına sahip. Son 14 günde %21,9 değer kaybeden OSMO şu anda $6,59 fiyatında. Bitcoin’in 48k direncine yeniden yaklaşması, OSMO için de 4 Mart’taki $11,25 fiyatına tekrar ulaşmak anlamına gelebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   P2E Oyunu Oynayarak Ev Geçindirilir Mi?

Convex Finance (CVX)

Haftanın Popüler DeFi Kriptoları (11 - 17 Nisan) 4
Convex Finance (CVX)

Curve Finance, TVL’ye göre en büyük üçüncü DeFi protokolü haline geldi. Curve’ün bu başarısı, bu protokolü iyileştirmeye çalışan tokenlere de yansıyacaktır. Convex Finance, Curve Finance üzerinde stake yapan likidite sağlayıcılarının daha yüksek kazanç elde etmesine odaklanmış bir DeFi tokenıdır. Covex Finance sayesinde Curve kullanıcı deneyimi birkaç önemli yönden iyileşir. Convex Finance’ın gelişmiş staking protokolü ile CRV yanında CVX token da kazanılabiliyor. Hal böyle olunca, Convex’teki yatırımcı miktarı doğrusal bir şekilde artış gösteriyor. Son 30 günde %111 artış sağlayan CVX’in şu anki fiyatı $34,04. Curve Finance’teki toplam kilitli değer (TVL) rakiplerine göre iyi oldukça, Convex’in de bundan nasiplenmeye devam etmesi bekleniyor.

Maker (MKR)

Haftanın Popüler DeFi Kriptoları (11 - 17 Nisan) 5
Maker (MKR)

MakerDAO, Maker’ın gerçek dünyaya taşıyarak çok önemli bir DeFi ürünü haline getirmeye çalışıyor. DAI stablecoinin üretici DeFi protokolü MakerDAO, üretilen DAI’ler karşılığında elde edilen gelirleri diğer DeFi protokollerinde kilitleyerek artırıyor. Tether’ın USDT’si, veya Circle’ın USDC’si gibi merkezi olmayan DAI, yine merkezi olmayan UST ile birlikte en sağlam stablecoinler arasında. Maker’ın hakimiyeti, DeFi pazarının %20’sini oluşturuyor. $2.012 fiyatından işlem gören MKR, 30 günde %14,5 değer kazandı. Topluluğun çalışmaları, Maker’ın pazar hakimiyetini artırmayı başarabileceğini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu