SKALE Network (SKL) Nedir? SKALE Network (SKL) Coin Geleceği ve Yorum 2022

SKALE Network (SKL) Nedir?

SKALE Network Coin, geliştiricilere tamamen merkezi olmayan ve yüksek düzeyde yapılandırılabilir zincirlere kolay erişim sağlayan açık kaynaklı bir elastik blok zinciri ağı olan SKALE Network’ün yerel kripto para birimidir. SKALE, ağ üzerinde doğrulayıcı olarak hareket etme, bir aracı olarak hisse alma veya kaynaklarının bir kısmına erişme hakkını temsil eden karma kullanımlı bir token olan SKL token’ini kullanır.

SKALE, bir güvenlik katmanı görevi görür ve Ethereum ile bağlanır ve ETH ağına derinlemesine entegre olur. Ağ, tümü genel Ethereum ana ağına bağlı ve tüm ekosistemle beraber tamamen birlikte çalışabilir binlerce bağımsız blok zincirini (elastik yan zincirler), dosya depolama zincirlerini ve diğer alt zincir türlerini desteklemek için ölçeklenir.

Ek olarak, SKALE, token yetkilendirmesini destekleyen yenilikçi ERC777 token standardı üzerine kurulmuştur. ERC777, ERC20 ile tamamen geriye dönük uyumludur, yani Ethereum ekosistemindeki tüm katılımcılar tarafından ERC20 desteği ile desteklenir.

SKALE Networks’ün modüler protokolü, geliştiricilerin hesaplama, depolama veya güvenlikten ödün vermeden ademi merkeziyetçiliğin faydalarını sunan yüksek düzeyde yapılandırılabilir blok zincirlerini kolayca sağlamalarına olanak tanır.

Elastik blok zincirler, performans açısından yüksek seviyeli, merkezi olmayan, yapılandırılabilir, Ethereum ile uyumlu ve kanıtlanabilir güvenliği korumak için modern kriptografideki en son yenilikleri kullanır

Platform tarafından verilen açıklamaya göre, SKALE Network Coin üç ana işlevi desteklemeye hizmet eder:

 • Staking ve Güvenlik: SKL token sahipleri (yetki verenler),akıllı sözleşmeleri yürüterek, blokları doğrulayarak ve ağın güvenliğini sağlayarak SKALE ağ işlevlerini gerçekleştiren düğümleri çalıştıran doğrulayıcılara SKL token’ları verir. Çabaları için SKL token ile ödüllendirilirler.
 • Ödenen Ücret: Geliştiriciler, SKL token’larını kullanarak elastik blok zincirine abonelik erişimi satın alır.
 • Oy Hakkı ve Yönetim: SKALE ağının var olan tüm ekonomik parametrelerini kontrol altına alacak olan zincir içi oylama için SKL token kullanılacaktır.

SKALE Network (SKL) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Jack O’Holleran ve Stan Kladko
 • Kuruluş Yılı: 2020
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 4,276,664,349
 • Dolaşımdaki Arzı: 3.470.000.000
 • Piyasa Değeri: ₺ 9.959.824.226,33
 • En Düşük Fiyat: ₺ 1,40
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 12,60

SKALE Ağını Benzersiz Yapan Nedir?

SKALE Network, “merkezi olmayan ağları başlatmak ve müşterilerin token’larını satın almasına, yönetmesine ve kullanmasına izin vermek için tasarlanmış hepsi bir arada bir uygulama” olan ConsenSys Codefi’nin Aktivasyon platformunda token’ları başlatan ilk projedir. Etkinleştirme, hizmet tokenlarının dağıtımı için yeni standartlar belirlemek ve token’lar satılır satılmaz ağların kullanılabilir olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yaklaşımın, son yıllarda dolandırıcılığa eğilimli olan erken bir token tedarik endüstrisinin ortaya çıkmasına ışık tutması umulmaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin SV (BSV) Nedir? Bitcoin SV (BSV) Geleceği ve Yorum 2022

SKALE Network (SKL) Geleceği

SKL Coin, en düşük seviyelerinden bugüne kadar onlarca kez yükseldi. Zirveden birkaç kat daha düşük olduğu için, hem kısa hem de uzun vadede SKL Coin’in geleceği için çok iyi beklentiler var. Ethereum ağını destekleyen bir yapıya sahip olması ve altyapısında birçok esnek alt blok zinciri barındırması nedeniyle popülaritesinin artması kaçınılmaz görünüyor. Bu durumda, SKL Coin yatırımcıları da önemli karlar elde edebilir.

Örneğin, önümüzdeki birkaç yıl içinde SKL Coin’in tekrar zirve yapması ve yeni rekorlar kırması bekleniyor. Ancak bu seviyeye tam olarak ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor. Büyük bir arz ile, yeni zirvelere çıkacağı bilinmelidir, ancak daha yüksek zirvelere ulaşmak için hala uzun bir yol var. En kısa sürede yeni bir yükseliş trendine girmesini ve kripto meraklılarına ve SKL Coin yatırımcılarına gülümseme getirmesini bekliyoruz.

Uzmanların beklentileri olumlu, fiyatın yakın ve uzak gelecekte artması bekleniyor. Bu sadece bir tahmin, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

SKALE Network (SKL) Yorum

Ethereum altyapısı her geçen gün eski bir teknoloji haline geliyor ancak altyapısında geliştirilen projeler sayesinde para birimini bir nebze olsun korumayı başarıyor. Ama Skale Network gibi projeler sayesinde çok daha hızlı ilerliyor. Bu sayede Ethereum ve onu destekleyen kripto para ciddi bir ilgi gördü ve yükseliş trendine girdi. Her ne kadar yeni bir kripto para birimi olarak kabul edilse de SKL Coin hızlı gelişimi ile bahsettiğimiz tüm senaryoları hayata geçirmiştir.

Tüm bunlara dayanarak SKL Coin incelemesi de oldukça olumlu. Günümüzün en değerli kripto para birimleri listesinde 114. sırada olmasına rağmen, tartışmasız çok daha yüksek bir sıralamayı hak ediyor. Ayrıca, on binlerce takipçisi olan kripto para birimimize giderek daha fazla yatırımcı yatırım yapıyor. Bu durum adını daha çok duyurmakta ve pazar hacmi her geçen gün artmaktadır.

SKALE Network (SKL) Nereden ve Nasıl Alınır?

SKALE Network (SKL)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu