Hindistan Kripto Para Birimlerini Tamamen Yasaklıyor mu ? - BTC MAGAZİN

Hindistan Kripto Para Birimlerini Tamamen Yasaklıyor mu ?

Reuters’in haberine göre, 22 Temmuz’da bir Hint hükümet panelinde kripto para birimleri yasağı önerildi.

Panel, bugün hükümete kripto para birimlerini yasaklamalarını ve kripto varlıklarını içeren her türlü iş için yaptırımlar getirmelerini tavsiye etti.  Hükümetin açıklamasına göre, panelin önerinin arkasındaki rapor ve taslağın nihai bir karar vermeden önce düzenleyiciler ve hükümet tarafından incelenecek.

Yerel bir yasak şaşırtıcı değil !

Hindistan’ın Maliye Devlet Bakanı Anurag Thakur, bu ayın başlarında Hindistan’da kripto para birimlerinin kullanılmasını açıkça yasaklayan bir yasa bulunmadığını belirtti. Yine de, Hindistan’da kripto para birimleri kullanımına bir yasak getireceği iddia edilen yasa tasarısı, bir haftadan uzun bir süre önce sosyal medyadaki yerel Blockchain hukuk uzmanları tarafından yayınlandı.

Verilen 18 sayfalık taslak, “kriptografik araçlar yoluyla veya başka bir şekilde dijital bir değer temsili sağlayarak, herhangi bir resmi dijital para biriminin bir parçası olmayan herhangi bir bilgi veya kod veya sayı veya belirteç” olarak kripto para birimlerinin tanımını öneriyor.

Bu tanıma uyan tüm varlıklar yasaklanacak olsa da, düzenleme Hindistan merkez bankası tarafından yayınlanan bir dijital rupinin yasal ihale olarak tanınacağını ileri sürüyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu