Hollanda Merkez Bankası Kripto Firmalarına Ültimatom Yayınladı - BTC MAGAZİN

Hollanda Merkez Bankası Kripto Firmalarına Ültimatom Yayınladı

  • De Nederlandsche Bank, 18 Mayıs’a kadar kuruma kayıt yaptırmak için fiat desteği sunan tüm yerli kripto para birimi servis sağlayıcılarına ültimatom yayınladı.

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank (DNB), fiat destekli tüm kripto para birimi hizmet sağlayıcılarına 18 Mayıs’a kadar kuruma kaydolmaları için ültimatom yayınladı.

4 Mayıs’ta yayınlanan bir haberde DNB, şirketlere Hollanda Senatosu’nun Avrupa Birliği’nin 21 Nisan’da Kara Para Aklama ile Mücadele Direktifini değiştiren bir Uygulama Yasası lehine oy vermesinin ardından Kanunun yasal gerekliliklerinin yakında yürürlüğe gireceğini söyledi.

DNB’ye kayıt olmak için iki haftalık kesin süre yalnızca fiat-kripto dönüştürme hizmetleri veya kripto para birimi velayeti sunan sağlayıcılar için gereklidir.

Şirketlerin taslak kayıt başvuruları, talepleri, bir geçiş anlaşması hükümleri uyarınca, uygulama tarihine kadar otomatik olarak resmi olanlara dönüştürülecektir. DNB, ödenmemiş ücretlerin gerekli olacağını belirtti.

Son başvuru tarihine kadar bir taslak başvuruda bulunmayan sağlayıcılar faaliyetlerini durdurmaya zorlanacaktır.

DNB’nin sürecine tabi olmadan çalışmaya devam edenler, müteakip başvurularının tehlikeye atılacağını görebilirler.

DNB, ayrıca, kayıt gerekliliklerini ihlal eden tüm kuruluşların icra işlemlerine tabi tutulabileceği konusunda uyardı.

Bu durumun kripto piyasasına etkisinin ne olacağını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu