Hackerlar Kasım 2019’da Upbit’ten Çalınan 1.2 Milyon Dolarlık ETH’yi Taşıdı

Güney Kore merkezli Upbit borsasından Ether’de 78 milyon dolar çalan hackerlar tekrar ortaya çıktı, bu sefer kriptoda 1.2 milyon dolar transfer etti – 5.798 ETH.

Geçen yıl Kasım ayında, hackerlar Güney Kore kripto borsası Upbit’ten Ethereum’da 92 milyar KRW çalmayı başardı – o zamanki döviz kurunda 300.000 ETH‘nin biraz üzerinde, yaklaşık 78 milyon dolar.

Devasa kripto miktarı, herhangi bir açıklama yapılmaksızın farklı bir cüzdana çekildi. Bu olayın borsanın ekip üyelerinden birinin yaptığından şüphe edilmekteydi.

Borsa, yerel yasama organları ve diğer kripto borsaları ile bir araya gelerek parayı bulmalarına yardım etmelerini istemişti. Binance CEO’su CZ, Binance’a gönderildiyse Upbit’ten çalınan kriptoyu donduracağını belirtmişti.

Daha sonra, bilgisayar korsanları çalınan Ethereum’u daha küçük parçalara böldükten sonra yavaş yavaş hareket ettirmeye başladı.

Bugün, 06 Mayıs’ta, Whale Alert botu, Ethereum’da 5.798 adet daha taşıdıkları bildirdi.

2019 kripto hacklerinde cömertti. Yıl, daha sonra tasfiyeye girmek zorunda kalan Yeni Zelanda merkezli Cryptopia borsasına saldıran IT suçlularıyla başlamıştı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın