Houbi, Asya'nın En Büyük Borsalarını Satın Alacak - BTC MAGAZİN

Houbi, Asya’nın En Büyük Borsalarını Satın Alacak

  • Çin’in en büyük kripto borsası Houbi, Japonya ve Güney Kore’deki en büyük ticaret platformlarını satın almayı planlıyor ancak Çin hükümeti anlaşmaları askıya aldı.

Çinli kripto muhabiri Colin Wu, Çin merkezli ticaret devi Huobi’nin Güney Kore’deki Bithumb ve Japonya’daki Bitflyer borsalarını satın almaya çalıştığı özel haberini Twitter’da duyurdu.

Ancak Çin hükümeti her iki anlaşmayı da askıya aldı.

Bitflyer ve Bithumb Satın Alma Hedefleridir

Japonya’nın en büyük borsası Bitflyer, 2,5 milyon kullanıcıya sahiptir ve Coingecko’dan gelen spot verilerine göre; 19. sırada ve CoinMarketCap’te 12. sırada yer alırken, Bithumb 12. sırada ve CoinMarketCap’te 10. sırada bulunmaktadır.

Wu’dan gelen verilere göre Houbi 7. sırada ve CoinMarketCap’te 5.sıradadır. Günlük işlem hacmi toplamı 9,046,626,214 dolardır.

CoinMarketCap verilerine göre ise; Bithumb ve Bitflyer’in işlem hacimleri sırasıyla 334.010.756 dolar ve 161.684.515 dolardır.

Verilere göre, Butflyer satın alınma fiyatı 500 milyon dolardır.

Çin Hükümeti Huobi’nin Genişleme Müzakerelerini Askıya Aldı

Houbi, Bithumb ve Bitflyer ile bir süre görüştükten sonra, Çinli yetkililer tarafından bu ay başlayan Huobi’ye yönelik soruşturmalar nedeniyle müzakereler askıya alındı.

Ayrıca Houbi’nin kurucusunun, Çin anakarasından ayrılması yasaklandı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu