HTC İkinci Nesil Bir Blockchain Telefonu Piyasaya Sürecek - BTC MAGAZİN

HTC İkinci Nesil Bir Blockchain Telefonu Piyasaya Sürecek

Tayvanlı tüketici elektroniği devi HTC, 2019 bitmeden, ikinci nesil blok zinciri merkezli akıllı telefon modelini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

HTC’nin kurucu ortağı Phil Chen’e göre, bu gelişme akıllı telefon satışlarını artırmak ve şirketin blok zinciri ekosistemini genişletmek için bir teklif.

Daha önce bildirildiği gibi, HTC ilk önce 2018 baharında “Exodus” adı verilen blok zinciri odaklı akıllı telefon için planlarını açıkladı ve ürünü o yılın sonunda piyasaya sürdü.

HTC Exodus

Chen, birinci nesil Exodus telefonunun satış performansının, şirketin beklentilerini karşıladığını, Bitcoin ve Ethereum kullanıcılarının yanı sıra, yeni kripto alım satımlarının da ürüne olan talebi önemli ölçüde artırdığını belirtti.

Telefonun ikinci nesil modelinde, desteklenen Blockchain uygulamalarını tarama, mesajlaşma ve sosyal medya gibi alanlara genişletecek. Bu, kişisel e-cüzdanların yanı sıra telefonun mevcut şifreleme ve işlem yönetimi desteğine ek olarak verilecek.

Chen, yeni iletişim blok zinciri uygulamalarının, önceki nesil telefondaki gibi bulut veya ana bilgisayar panoları aracılığıyla yönlendirilmek yerine, eşler arası bağlantılara dayanacağını belirtti.

Chen, taksi hizmeti uygulaması Uber ve konaklama rezervasyon sitesi Airbnb gibi merkezi tüketici uygulamalarının büyük başarılarına, gelişmekte olan Blockchain ve ademi merkeziyetçi teknolojiler sektörü için bir bar oluşturdu.

Phil Chen, yakın zamanda 50 milyon dolarlık yeni bir blok zinciri odaklı risk sermayesi fonu olan Capital of Proof’u yönetti. Fon, portföy şirketlerinin şirketle birlikte çalışabilmesi ve Exodus ve diğer olası HTC Blockchain girişimleri için doğrudan hizmet veya ürün geliştirebilmesi için HTC ile ortaklığa sahip.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu