Land Rover Sürücüleri IOTA Kazanacak - BTC MAGAZİN

Land Rover Sürücüleri IOTA Kazanacak

Jaguar Land Rover, arabalarına kriptoyla ilgili çeşitli seçenekler eklemek için IOTA ile ortaklık kurdu.

En önemlisi, sürücüler aracın bazı sürüş verilerini şirkete teslim etmesine izin vererek kripto para birimi kazanabilecekler. Şirketten Pazartesi günü yapılan duyuruda, bu madeni paraların kahve, otopark bileti ve elektrikli araba şarjı gibi şeylere karşı kullanılacağını belirtti.

Halen Jaguar Land Rover’da test edilmekte olan bu teknoloji, aracın trafik sıkışıklığı veya çukurlar gibi yol koşullarını otomatik olarak navigasyon sağlayıcıları veya yerel otoriteler gibi kurumlara rapor etmesine olanak sağlayacak. Araç sahibi buna izin verirse, IOTA kripto para ödemesi alacak.

Araç sahipleri, “akıllı cüzdanlarını”, arzu ettikleri takdirde ek kredilerle tamamlayabilecekler.

Jaguar Land Rover Yazılım Mimarı, yaptığı açıklamada:

“Gelecekte, özerk bir otomobil kendisini bir şarj istasyonuna götürebilir, şarj edebilir ve ödemeyi yapabilir. Sahibi ise trafik sıkışıklığını uyarmak gibi yararlı verileri paylaşarak ödüller kazanabilir,” dedi.

Globalleşmede gerekli olan bu hizmet için gerekli olan mikro ödeme türleri genellikle blok zincir tabanlı kripto para birimleri için pratik değil. Ancak IOTA, Tangle adında, işlem ücreti gerektirmeyen farklı bir muhasebe teknolojisine sahip ve (IOTA’ya göre) blok zincir temelli işlemlerden çok daha hızlı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu