Huawei ve Pekin Ortaklaşa Olarak Blockchain Dizini Geliştiriyor - BTC MAGAZİN

Huawei ve Pekin Ortaklaşa Olarak Blockchain Dizini Geliştiriyor

  • Pekin’in belediye yönetimi, Huawei Bulut Blok Zinciri’ne (Huawei Cloud Blockchain) dayalı akıllı şehir altyapısı için iddialı bir plana sahip.

Huawei ve Pekin’in belediye yönetimi, kentsel yönetişimde kullanılmak üzere ortaklaşa bir blok zinciri dizini geliştirdi.

24 Ağustos’ta yayınlanan resmi bir rapora göre, halen denenmekte olan sistem, devlet hizmetlerini iyileştirmeyi ve şehrin iş ortamını desteklemeyi amaçlıyor.

Blok zinciri teknolojisine olan ilgi, Pekin’in kentsel yeniliği ve yönetişimi geliştirmek için “akıllı şehir yaklaşımlarına” yönelik araştırmasının bir parçasını oluşturmaktadır.

Akıllı altyapı için araştırılan diğer teknolojiler arasında 5G, yapay zeka ve bulut bilişimide yer alıyor.

2019 boyunca, Pekin ve Huawei, şehrin 50 belediye departmanını birbirine bağlamak, departmanlar arası paylaşımı ve büyük verilerin yönetimini desteklemek için birlikte bir blok zinciri “sistem dizini” oluşturmaktadır.

Sistemin uygulamaları; yol-park hizmetleri, tıbbi bakım – özellikle pandemik müdahale hizmetleri dahil – ve kamu hizmetlerinin sağlanması (su, gaz ve elektrik) arasında verimli iletişim ve geri bildirim sağlamaktadır.

Pekin hükümeti, sıradan insanların yeni altyapıdan doğrudan yararlanabileceklerini söylüyor.

Huawei’in dizindeki rolü, kendi tescilli Huawei Bulut Blok Zincirine katkıda bulunuyor. Sistem, gerçek zamanlı veri yönetimi ve geri bildirimi, hak yönetimi, veri senkronizasyonu, alışverişi, izinli erişim yönetimini ve izlenebilirliği desteklemektedir.

Bu konula ilgili yayınlanan rapor, Blockchain teknolojisinin kullanımının, yeni nesil teknolojileri; kentsel modernizasyonun stratejik hedeflerine ve dijitalleştirilmiş belediye hizmetlerine entegre etmede kilit bir rol oynayacağını belirtiyor.

Buna paralel olarak, Çin’in ülke çapındaki Blockchain projeleri — Blockchain Hizmet Ağı (Blockchain Service Network) — hızla ilerliyor.

En son ki raporlara göre, (Çin) merkez bankasının kendi dijital para birimini test etmesi devam etmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu