Bitcoin Eleştirmeni: Hükümetler Bitcoin’i Düzenlememeli

Tanınmış Bitcoin rakibi Peter Schiff, hükümetlerin Bitcoin’i düzenlememesi gerektiğine inanıyor.

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve altın organizatörü Peter Schiff, dünyanın önde gelen dijital para birimi hakkında biraz daha eleştiri yapmak için Twitter’a gitti.

Ancak Bitcoin’in hükümet düzenlemesine ihtiyaç duymadığını belirtti. Schiff bunu şöyle açıkladı.

“Hükümetin Bitcoin’i düzenlemesi gerektiğini düşünmüyorum”

Schiff, işe yarayacağına inanmadığı için hükümetlerin Bitcoin düzenlemesini uygulamasına gerek olmadığını belirtti. Ayrıca Schiff’e göre, Bitcoin’e sahip olan kişiler eninde sonunda “çok para kaybedecekler”.

Schiff, Bitcoin satın alanlara veya onu bir değer deposu veya değişim aracı olarak kullanmaya çalışanlara karşı kişisel hiçbir şeyinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Elon Musk, Bitcoin destekçisi oldu

Bugün erken saatlerde, Tesla CEO’su Clubhouse uygulamasında konuşurken, “Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu” ve kendisinin bir destekçi haline geldiğini itiraf etti.

Musk, Bitcoin’in finans kurumları tarafından geniş çapta benimsenme eşiğinde olduğuna inanıyor ve sekiz yıl önce BTC satın alması gerektiğini kabul ediyor.

Cuma günü Musk, Twitter biyografisinde “Bitcoin” etiketini ekledi.

Bu, Bitcoin’e devasa bir ivme kazandırdı ve onu 32.000 $ bölgesinden 38.000$ seviyesinin üzerine çıkardı. Ancak daha sonra, fiyatı 33.000 $ alanına düşüren bir düzeltme gerçekleşti.

Yazım anında Bitcoin 34.069 dolardan işlem görüyor ve Musk’ın BTC destekçisi olduğunu itiraf etmesi henüz herhangi bir yeni yükselişe sebep olmadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin ve Kripto Paraların Değeri Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu