1 Şubat 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

1 Şubat 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Piyasa, en azından kırmızı bölgede işlem gören kripto paralar düzeltme aşamasına girdi.

Kaynak: coinmarketcap.com

BTC / USD

BTC / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Geçen Cumartesi, 2H EMA55, aşırı yükselişin ardından Bitcoin (BTC) fiyat düzeltmesini duraklattı. Parite, mor düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir yer edinmeyi başardı.
Satış hacimleri azaldı ve düşüş baskısı yavaş yavaş azaldı. Ancak dün, satıcılar trend çizgisini aşmayı ve 32.200 $ seviyesini test etmeyi başardılar.

Şu anda parite ortalama fiyatlar bölgesinde toparlandı, ancak bu toparlanma büyük hacimler tarafından desteklenmedi. Alıcılar EMA55 hareketli ortalamanın üstesinden gelebilirse, artış 36.000 $ ‘lık dirençle devam edebilir. Satın alma hacmi artırılamazsa, parite yakında 32.600 $ ‘lık desteğin altına geri dönecek ve BTC fiyatı azalan kanala dönebilir.

Bitcoin, yazım anında 33.265 dolardan işlem görüyor.

ETH / USD

ETH / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Cumartesi günü, Ethereum fiyatı ortalama fiyat seviyesinin üzerinde kaldı ve Pazar günü, satıcılar 2H EMA55’i geçmeyi ve trend çizgisinin desteğini test etmeyi başardılar.
Parite hala yükselen kanalda tutuyor ve satın alma hacmi artmaya devam ederse, fiyat hareketli ortalama EMA55’in üzerine çıkacak. Alıcılar ortalama fiyat seviyesinin üstesinden gelemezlerse, ayılar mavi trend çizgisini kırabilir ve fiyatı 1.250 $ ‘lık desteğe geri çekebilir.

Ethereum, yazım anında 1.298 dolardan işlem görüyor.

XRP / USD

XRP / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Hafta sonu boyunca, XRP’nin fiyatı 0.310 dolarlık yan kanalın üst sınırının direncini kırdı ve alıcılar güçlü bir yükseliş dürtüsü oluşturarak, 0.50 dolarlık psikolojik seviyenin test edilmesini zorladı.
Boğalar 0.50 $ ‘lık hayati seviyenin üzerine çıkamadı, bu da birikim aşamasının henüz bitmediği anlamına geliyor. Bu nedenle, satış işlem hacmi oldukça yüksek.
Bu durumda, daha muhtemel senaryo, büyümeyi sürdürmek için daha fazla güç elde etmek için 0,40 ila 0,50 dolar arasında yatay işlem yapmaktır.

XRP, yazım anında 0,4240 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu