IBM Başkan Yardımcısı: Bir gün Bitcoin’i Milyon Dolarda Görüyorum

IBM Blockchain ve kripto para birimleri başkan yardımcısı Jesse Lund, Bitcoin’in (BTC) fiyatının 1 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Lund, 20 Şubat’ta YouTube’da yayınlanan haber platformu Finder.com ile yaptığı röportajda öngörülerde bulundu.

Röportajın sonuna doğru, Lund’a Bitcoin’in fiyatının bu yılın sonunda hangi seviyede olmasını beklediği sorusuna şimdiki fiyattan daha yüksek olacağını tahmininin 5000 doları aşacağı yönünde olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

“Bir gün Bitcoin’i milyon dolarda görüyorum.”

Lund, Bitcoin bir milyon dolara ulaştığında, tüm kripto market değerinin 20 trilyon doların üzerinde olacağını belirtti. Bu tür likiditenin genel olarak şirket ödemelerini ve yüksek değerli ödemeleri değiştirebileceğini öne sürdü:

“Bitcoin’in yıl sonunda 5.000 $ olacağını öngörüyorum, ancak daha yukarı doğru bir seviyede de olabilir .”

Görüşme sırasında Lund ayrıca IBM’in Stellar (XLM) ile olan işbirliğinden ve ağın yerel varlığının IBM’in sınır ötesi ödeme ağı Blockchain World Wire’da (BWW) kullanılmasından da bahsetti. Daha önce bildirildiği gibi IBM, BWW’de XLM’yi hem ara para birimi olarak hem de işlem ücretlerini ödemek için kullanıyor.

Lund ayrıca, firmanın diğer dijital varlıklarla çalışmayı düşündüğünü ve bu sınır ötesi ödemeleri mümkün kılan uzlaşma araçlarını sağlayan çeşitli dijital varlıkların ekosistemi olması gerektiğini ve ağda daha fazla katılımcıların olması gerektiğini söyledi.

Lund şöyle devam etti:

“Ripple olabilir, hatta XRP olabilir, Bitcoin olabilirdi. Ancak muhtemelen istikrarlı paralar gibi diğer enstrümanları ve nihayetinde merkez bankası tarafından verilen dijital para birimlerini de içerecektir”

Lund, IBM’in ödeme ağını Ripple’ın RippleNet’ten ayırdığını, teknoloji devinin kendi tokenlerine dayanmadığını belirtti.

Umman’ın piyasa değerine göre en büyük ikinci bankası BankDhofar, Hindistan’a sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak üzere katılan RippleNet’in en yeni üyesi oldu.

IBM, Ekim 2017’de Stellar ile bir ortaklık kurduktan sonra BWW ödeme ağını Eylül 2018’de beta sürümünden çıkardı.

Yaklaşık bir hafta önce, Kanada’daki büyük kripto değişimi Coinsquare, Stellar merkezli StellarX’i satın alarak Blockchain’e ilgi gösterdi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Yükselirken Balinalar Birikime Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu