Binance Afrika Okullarında Öğle Yemeği Kampanyası Başlattı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 21 Şubat’ta yayınlanan bir blog yazısına göre, Afrika okullarında blok zinciri temelli öğle yemeği programı başlattı.

Binance Charity Foundation (BCF), Uganda’nın başkenti Kampala’daki “Çocuklara Öğle Yemeği” yardım kampanyasını başlattı. Programa göre, 2019 yılı boyunca 200’den fazla öğrenciye ve okul personeline günde iki öğün yemek verilecek.

Son zamanlarda Uganda’da başlatılan pilot çalışma, Binance tarafından Ruanda, Kenya ve Etiyopya gibi diğer ülkelerdeki okullarda bir milyon öğrenciye fayda sağlama amaçlı daha büyük bir kampanyanın bir parçası.

BCF’nin Blockchain bazlı bağış sistemine dayanan kampanya ilk olarak Ocak ayında Singapur’da Binance Blockchain haftasında açıklanmıştı.

Basın açıklamasına göre, bağışların dağıtımı resmen 500’den fazla katılımcının katıldığı bir açılış töreninde başladı. Törene BCF’nin inisiyatif ortakları, gizlilik odaklı blok zinciri şirketi Zcoin ve Kenya merkezli kar amacı gütmeyen kuruluş Dream Building Service de katıldı.

Rapora göre, Zcoin ekibi ve büyük yatırımcıları etkinliğin gerçekleştiği Kampala’daki Jolly Mercy Öğrenim Merkezindeki öğrencileri ve okul personelini desteklemek için 24.000 $ değerinde kripto para birimi bağışladı.

Uganda’nın İlköğretim Devlet Bakanı Rosemary Nansubuga, yeni başlatılan programın sadece bir bağış olmadığını, aynı zamanda potansiyel üçüncü taraf yolsuzluğundan korunmayı da garanti ettiğini vurguladı.

Binance, Ekim 2018’de ilk yardım kolunu başlattı ve bu girişim o tarihte Tron Vakfı’ndan 3 milyon dolarlık bir bağışla desteklendi.

2018 yılının sonlarında, BCF, Malta ve Gozo’daki ölümcül hastaları ve hasta çocukları desteklemeyi amaçlayan platformunda yeni bir yardım kanalı ilan etti.

Son zamanlarda, ALS Derneği Tron Vakfı ile ortaklaşa Lou Gehrig olarak bilinen hastalığın tedavisine yönelik araştırmalar için bağış toplamak amacıyla blok zinciri etkin bir kampanya başlattı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Huobi OTC Platformuna Eklendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu