iExec RLC (RLC) Nedir? iExec RLC (RLC) Geleceği ve Yorum 2022

iExec RLC (RLC) Nedir?

iExec RLC, bulut hizmeti sağlayıcılarını ve kullanıcıları açık, merkezi olmayan bir pazarda birbirine bağlar. iExec, çok çeşitli blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bulut hizmetleri sunar. Projenin temel hizmetleri, hesaplama gücüne, veri kümelerine ve uygulamalara isteğe bağlı erişim sağlar ve platform, kaynak dışı sağlayıcılar ağına özel teşvikler sağlar. Bu hizmetleri etkinleştirmeyi merkezileştirin. iExec’in merkezi olmayan kaynak paylaşım hizmetleri, projenin yerel RLC token’ı, eRLC olarak bilinen, RLC için kurumsal kullanıma hazır eşdeğer bir token kullanılarak işlenir ve çeviri 1: 1 olarak sunulabilir.

Günümüzde çoğu işletme, maliyetli yatırımlar veya doğrudan aktif yönetim olmaksızın isteğe bağlı veri depolama veya bilgi işlem gücü sağlayan bir tür bulut hizmeti kullanmaktadır. BT ekipmanı, fiziksel alan ve teknik personel maliyetini düşürmenin yanı sıra kuruluşlar, ölçeklenebilirliği ve operasyonel verimliliği artırmak için bulutu da kullanabilir.

iExec, Amazon Web Services ve Microsoft Azure’a benzer, ancak daha merkezi olmayan bir şekilde bir dizi bulut bilişim hizmeti sunan bir blok zinciri projesidir. iExec projesinin temel hizmetleri, kaynak sağlayıcılar tarafından sağlanan ve ödül token’ı ile teşvik edilen merkezi olmayan bir ağdaki bilgi işlem gücüne, veri topluluklarına bağlantılı erişim sağlar.

iExec’in mevcut merkezi olmayan uygulamalardan (dApp’ler) oluşan büyüyen ekosistemi, yapay zeka, merkezi olmayan finans (DeFi) gibi alanlarda çok çeşitli uygulamaları destekler. iExec ürün grubu, dağıtılmış bilgi işlem ekonomisine erişimi kolaylaştırmak için sürekli olarak yeni protokoller geliştirmektedir. Projenin temel teklifi, kaynak sağlayıcıların ve kullanıcıların çeşitli bilgi işlem kaynakları ve blok zinciri tabanlı bulut hizmetleri için iExec kripto para birimi platformunda RLC, birincil yerel token’lar ve takas araçlarıyla ticaret yapmalarına olanak tanıyan iExec Marketplace’tir. Hizmet sağlayıcılar, kendilerine verilen görevleri tamamlamaya istekli olduklarını teklif eden siparişler verebilir ve son kullanıcılar, taleplerinin yerine getirilmesine izin veren “iş emirleri” verebilir, önceden seçilen kriterler karşılandığında ve karşılandığında otomatik olarak yürütülür.

Bireyler ve işletmeler, iExec Marketplace’i hizmet sağlayıcılar veya müşteriler olarak kullanmakta özgürdür. Bununla birlikte, kurumsal blok zinciri kullanıcıları genellikle finansal düzenlemelerle daha uyumlu daha sağlam hizmetler talep eder. Bu amaçla, iExec, iş kullanıcılarının iyi yönetilen bir çevrimiçi ortamda merkezi olmayan bulut kaynaklarıyla ticaret yapmalarını sağlamak için amaca yönelik bir kurumsal pazar yeri yarattı.

iExec pazar yeri, kaynak sağlayıcıların, merkezi olmayan bilgi işlem güçlerinin adandığı görevlere çok uygun olmasını sağlamaya yardımcı olan, eşleşen bir akıllı sözleşme tarafından desteklenmektedir. Bu akıllı sözleşme, hizmet seçeneklerini değerlendirirken kullanıcılara şeffaf ve değişmez bir ölçüm sağlayarak her iki pazar içinde ve itibar sistemlerinde temeli oluşturur.

iExec, pazardaki hizmetlere ek olarak, kullanıcıların kendi merkezi olmayan oracle’larını dağıtmalarına veya diğer ekosistem katılımcıları tarafından oluşturulan oracle’ı kullanmalarına olanak tanıyan “iExec Oracle Factory”yi de piyasaya sürdü. Bu hizmet, geliştiricilerin ve işletmelerin, esnek ve şeffaf bir Web3 ortamında eski veri sistemlerinden yararlanabilen önceden var olan ticari dApp’leri dağıtmasını kolaylaştırır.

Çoğu dApp’in ve iExec tarafından desteklenen akıllı sözleşmelerin kaynak yoğun doğası göz önüne alındığında, iExec, işlevlerini düzenli tutmak için bilgi işlem yoğun bir ön uç zinciri kullanır. Bu, kullanılmayan bilgi işlem kaynaklarını üçüncü taraf uygulamalar ve platformlar tarafından kullanılmak üzere bir araya getiren açık kaynaklı bir protokol olan XtremWeb-HEP’in kullanılmasıyla mümkün olur. iExec şifreleme ekibi tarafından tasarlandı ve proje, yazılımının, bir kuruluşta bilgi işlem kaynaklarının tek bir ortamda küresel paylaşımını kolaylaştırmak için gerekli tüm özellikleri uyguladığını iddia ediyor. Zincir dışı güvenli ancak doğrulanabilir. Spesifik olarak, yazılım hataya dayanıklıdır, karma bir kamu/özel BT altyapısını destekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Synthetix (SNX) Nedir? Synthetix (SNX) Geleceği ve Yorum 2022

iExec RLC (RLC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Gilles Fedak
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 86,999,785
  • Dolaşımdaki Arzı: 80,999,784
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,649,725,542,13
  • En Düşük Fiyat: ₺ 9,54
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 109,45
  • Proje Amacı: RLC token, iExec platformunun ödül motoru olarak kullandığı yerel para birimidir. Platformun amacı, geliştiricilerin projelerini merkezi olmayan bir bulut işletim sistemi ile geliştirmelerini sağlamaktır. Bunun için iexec platformunda geliştiricilere çeşitli işlevler sağlanmaktadır.

iExec RLC (RLC) Geleceği

iExec RLC’nin incelemeleri farklı görünüyor. Bazı yatırımcılar iExec RLC satın almanın çok karlı olacağına ve uzun vadede mükemmel getiri sağlayacağına inanırken, bazı yatırımcıların kripto para birimleri konusunda temkinli olduğunu görüyoruz.

iExec projesi, merkezi olmayan bilgi hizmetlerine (bulut teknolojisi) odaklandığından, kripto para birimi uzmanları tarafından da olumlu karşılanmaktadır. Günümüzün bulut bilişim sistemi Amazon, Microsoft, Azure ve Google gibi dev şirketler tarafından yönetilmektedir.

Gelecekte bulut tabanlı teknolojilerin daha yaygın olarak kullanılması beklenirken, iExec projesi de öne çıkan isimlerden biri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, RLC coin fiyatındaki artışın devam etmesi muhtemeldir. Proje ortakları çoğalır ve geliştiriciler hızla çalışmaya devam ederse, çok yüksek bir RLC fiyatı görülebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

iExec RLC (RLC) Yorum

Günümüzde çoğu büyük kuruluş bulut bilişimi kullanıyor ve sıradan internet kullanıcıları bile giderek daha fazla üçüncü taraf bulut hizmetlerine şu veya bu şekilde bağımlı hale geliyor. Blok zincirler ile dağıtılmış bilgi işlemin geleceği arasında açıkça güçlü bir bağlantı var. Akash, ICP, NEAR ve Golem dahil olmak üzere merkezi olmayan bulut bilişimde bazı ana rakiplere sahip olan iExec Marketplace gibi hizmetlere olan talep artmaya devam ediyor. Bu tür projeler, herkesin şeffaf ama güvenilir bir şekilde bilgi işlem kaynaklarına erişmesine ve bunları sağlamasına izin vererek merkezi hizmet sağlayıcılarından daha iyi performans göstermeyi amaçlar.

iExec, kaynak sağlayıcıların ve kullanıcıların esnek, ölçeklenebilir ve serbestçe uyumlu bir şekilde açık bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanır. Blok zinciri tabanlı bulut hizmetleri ve akıllı sözleşmeler daha karmaşık hale geldikçe, kullanıcılar genellikle sahip olduklarından daha fazla bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyacaklar. iExec, Web3 kullanıcılarının bu dApp’lerin artan karmaşıklığından ve eksik veriler ve diğer hesaplama kısıtlamaları hakkında endişelenmeden ölçeklendirme yeteneklerinden yararlanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

iExec RLC (RLC) Nereden ve Nasıl Alınır?

iExec RLC (RLC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu