İflas Etmiş Borsa QuadrigaCX’ten Bitcoin Transferi Gerçekleşti

Kripto para borsası QuadrigaCX, iflasından bu yana ilk kez para transferi gerçekleştirdi. Blockchain dedektifi ZachXBT, 1.75 milyon USD değerindeki 104 BTC’lik hareketin 17 Aralık’ta aktarıldığını kaydetti. 

ZachXBT, 1.16 milyon USD değerindeki 69 BTC’nin iki adresten kripto karıştırma hizmeti Wasabi’ye iletildiğini tespit etti. Wasabi, genellikle belirli Bitcoin’lerin işlem geçmişini gizlemek için kullanılır.

2019 yılında, EY şirketi QuadrangaCX’in iflasının ardından mahkeme tarafından davaya bakmak üzere atandı. Şirketin o dönemde 469.000 USD (103 BTC) değerinde Bitcoin taşıdığını belirtiyordu. Kripto paralar, şirket tarafından erişilemeyen soğuk cüzdanlara taşındı. Bu aktif cüzdanlar, o zamanlar bağlantılı olanlarla aynı.

QuadrigaCX alacaklı komitesinin bir üyesi olan Magdalena Gronowska, CoinDesk ile konuşurken EY’nin kripto paraların taşınmasında parmağı olmadığını iddia etti. Bu nedenle, bu Bitcoin’leri taşımanın nedeni hala belirsiz. EY bu kriptoları kurtarmaya çalışıyor olabilir.

Bir zamanlar Kanada’nın önde gelen kripto borsalarından biri olan QuadrigaCX, 2019’da iflas başvurusunda bulundu. Bu, kurucusu Gerald Cotten’in garip ölümünden üç ay sonra gerçekleşti. Cotten, söylendiği gibi, otoimmün bir sağlık komplikasyonu nedeniyle öldüğünde Hindistan’da bir turdaydı. Daha sonra eşi, iş kayıtlarına veya şifrelerine erişimi olmadığını iddia etti ve şifreleri her zaman ölen eşinin kendisinin sakladığını söyledi.

Müşteriler ayrıca yatırımcıların parasını elinde tutmak için kendi ölümünü taklit ettiğini iddia etti. Binlerce müşteri firmaya yatırdıkları parayı asla geri alamadılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Halving Yaklaşıyor: Piyasanın Geleceği Ne Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu