20 Aralık 2022 Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’nin Yükseliş İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor!

Kripto piyasası, Kasım ayında çoğu varlığın çok düşük seviyelere düştüğü kan banyosundan sonra iyileşme belirtileri gösteriyor. Ancak mevcut ortam, kapsamlı bir boğa koşusuna doğru istikrar kazanmaktan çok uzak. Bu arada, kripto borsası Binance, mali açıdan sağlıklı olduğunu ve rezervlerinin kullanıcı varlıklarını güçlü bir şekilde desteklediğini kanıtlamak için çok çalışıyor. Son birkaç hafta, kripto topluluğunun borsanın tam şeffaflık politikasıyla ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından BNB üzerinden FUD gördü.

BTC Yeni Destek Bulmaya Yakın mı?

BTC mevcut fiyat aralığında durgun olsa da, henüz önemli bir destek seviyesi bulamıyor. En iyi kripto para biriminin yukarı yönlü sürekli bir fiyat hareketi bulması için 16.900 dolar direnç seviyesini kırması gerektiği de söylenebilir. 

Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken, BTC fiyatı son 24 saatte %0,45 artışla 16.816 $ seviyesinde bulunuyor. Bu bağlamda, kripto analistleri, Ethereum‘un (ETH) kıyasla daha iyi dayanıklılık gösterdiğine inanıyor.

Bir kripto analisti olan Michaël van de Poppe, BTC’nin 16.900 $ seviyesini kırması halinde güçlü bir yükselişe devam edebileceğine inanıyor. Ayrıca, Binance’in Voyager varlıklarını devralması bağlamında BTC’nin bir fiyat patlaması görebileceğine inanıyor. 1.022 milyar dolar değerindeki Voyager varlık anlaşması, kripto borç verenin müşteri fonlarının kilidini açmasına yardımcı olabilir. Ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olma ayrıcalığına sahip olan Binance, son zamanlarda varlık rezervleri konusunda bazı eleştirilerle karşılaştı.

“Bitcoin’in 16,9 bin doları aşması gerekiyor ve ardından güçlü bir şekilde devam edebiliriz. Ethereum ne olursa olsun daha fazla güç gösteriyor.”

Michaël van de Poppe

Denetim firması Mazars’ın Binance de dahil olmak üzere çeşitli kripto borsalarına hizmetlerini askıya aldığı haberi, şirketin durumunu yalnızca daha da kötüleştirdi. Mazars duyurusunun ardından BNB coin fiyatı düştü ve Binance için durumu daha da kötü hale getirdi. Bununla birlikte, ilk 5 sıradaki kripto para birimi normale dönüş yolunda görünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Verilere Göre, Bitcoin Balinaları Birikim Yaparken Küçük Yatırımcılar Panik Satışı Yapıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu