Dogecoin (DOGE) Fiyatı Yeni Yıl Öncesinde Daha da Düşecek mi?

Elon Musk’ın, Twitter CEO’luğuna devam edip etmeyeceği konusunda bir anket hazırlaması, Dogecoin (DOGE) fiyatını olumsuz etkiledi. 

Ayrıca, büyük balinalar Noel ve Yeni Yıl çılgınlığı öncesinde getirileri en üst düzeye çıkarmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Öte yandan, FTX iflası etkileri devam ederken kripto piyasası kırılgan kalmaya devam ediyor. Görünüşe göre piyasa öngörülebilir gelecekte düşüş eğilimini takip edecek.

Bu ortam, ABD Federal Rezervinin 2023 yılına girerken uzun bir süre faiz oranlarının artacağını ima etmesinden sonra da devam ediyor. Bu hareket, küçük ve bireysel yatırımcılardan kripto pazarına sermaye akışının azalması anlamına gelebilir.

DOGE Fiyatı Düşecek mi?

Dogecoin’in fiyatı, Fed duyurusuna kripto piyasasının tepkisi doğrultusunda son bir hafta içinde istikrarlı bir düşüş yolu izliyor. Bununla birlikte, DOGE balinaları, Yeni Yıl haftası öncesinde bir fiyat düşüşü için konsolide oluyor gibi görünüyor. Yakın tarihli bir DOGE balina işlemi, 3.80 milyar DOGE transferini göstererek, büyük fiyat hareketi spekülasyonlarını artırdı. Tarihsel olarak Yeni Yıl ve Noel dönemi büyük fiyat hareketi gösterdiğinden, bu durum işlemin zamanlaması ile daha fazla önem kazanır.

Bu arada, DOGE fiyatının üç ayın en düşük seviyesi olan 0.60$’a geri gelip gelmeyeceği henüz belli değil. DOGE fiyatı, son 24 saatte %3,85 düşüşle 0,07441 $ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Dogecoin (DOGE) Satın Alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu