Injective (INJ) Nedir? Injective (INJ) Geleceği ve Yorum 2022

Injective (INJ) Nedir?

Zincirler arası marj ticareti, türevler, vadeli işlemler ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler sunan merkezi olmayan bir borsa olan Injective Protocol, DEX’ler için tasarlanmış ilk özel birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Adem-i merkeziyetçilik yoluyla daha özgür ve daha kapsayıcı bir finansal sistem yaratmayı amaçlar.

Yüksek performanslı bir değişim protokolü olarak oluşturulan INJ, Cosmos tarafından desteklenen Katman 2 yan zincir altyapısını kullanır. Bu şekilde, Ethereum ana zincirine optimize edilmiş bağlantılar kullanarak hız, erişilebilirlik ve ademi merkeziyetçilik sağlar. Ethereum tabanlı araçlar, INJ aracılığıyla anında hassasiyet kullanarak yeni zincirler arası DApp’leri hızla oluşturabilir.

INJ’ın temel amacı, DeFi pazarına girişin önündeki engelleri kaldırmaktır. Ayrıca işlem hızlarını düşürmeden gaz ücretlerini ortadan kaldıran merkezi olmayan bir platform olmayı hedefliyor. Aşağıdaki hedefler doğrultusunda birkaç önemli özellik uygulanmaktadır:

 • Merkezi olmayan ağ
 • Katman2 protokol oranı
 • Modern merkezi olmayan sipariş defteri
 • Sınırsız pazar oluşturma ve kullanım
 • Düşük ağ gecikmesi ve gas ücreti yok

INJ, DAO çerçevesi aracılığıyla gelecekteki protokol, değişim parametreleri ve diğer protokol yükseltmelerinde önerilen değişikliklere oy vererek kullanıcıların ekosistem yönetimine katılmalarına olanak tanır.

INJ token, Injective’in türev piyasasının kullanımı için marj ticareti ve teminat sağlamak için sabit paralara alternatif olarak da kullanılabilir.

Injective protokolü, Tendermint tabanlı bir PoS konsensüsü ile güvence altına alınmıştır. Ekosistem, staking ödülleri sağlayarak düğümleri ağ konsensüsüne katılmaya teşvik eder. Bu mekanizma, INJ token’larının arzını, oluşumun başlangıcında yılda yüzde 7’den başlayarak ve zamanla yüzde 2’ye düşerek artırır.

INJ DEX, piyasa yapıcılar için yüzde 0,1 ve alıcılar için yüzde 0,2 peşin değişim ücreti almaktadır. DEX ticaret platformunda likiditeyi artıran piyasa yapıcılar için indirimli ücretler mevcuttur.

Injective DEX, kullanıcılar için iyi bir kullanıcı deneyimi sağlarken sansüre dayanıklı, güvenilmez ve herkes tarafından doğrulanabilir olacak şekilde tasarlanmış son derece teknik bir cihazdır. Tüm bunları mümkün kılmak için, savunmasız protokolün teknik mimarisi, yazılım geliştirme yığınındaki dört farklı katmana dayanır.

Injective ekosisteminin temel protokol etkileşimleri ve token ekonomisi, aşağıdaki Ethereum tabanlı akıllı sözleşme türleri aracılığıyla etkinleştirilir:

Injective Koordinatör Sözleşmesi: Injective Koordinatör Sözleşmesi, Ethereum ve Injective zincirlerinde INJ türev işlemlerinin kullanımını kolaylaştırır.

Stake Sözleşmesi: Stake sözleşmesi, bahisçilerin savunmasız protokoldeki temel işlevlerini ödül, indirim, yetkilendirme ve yönetişim mekanizmaları aracılığıyla yönetmek için tasarlanmıştır.

Vadeli İşlemler: Objektif vadeli işlemler, tüccarların herhangi bir keyfi piyasada merkezi olmayan kalıcı takaslar oluşturmasına, yürütmesine ve kullanmasına izin veren akıllı sözleşmelerdir.

Objektif İç Talep Sözleşmeleri: Objektif İç Talep Sözleşmeleri, Ethereum ve kurban zinciri arasında iki yönlü bir bağlamayı yöneten akıllı sözleşmelerdir.

Injective Token Sözleşmeleri: Amaç simgesi sözleşmeleri, INJ token’ları tarafından kullanılan farklı kullanımlar için tasarlanmış ERC20 sözleşmeleridir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Centric Swap (CNS) Nedir? Centric Swap (CNS) Geleceği ve Yorum 2022

Injective (INJ) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Eric Chen, INJ tokeninin arkasındaki şirket olan Injective Labs’ın kurucu ortağıdır.
 • Kuruluş Yılı: 2020
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 100,000,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 56,655,553
 • Piyasa Değeri: ₺ 2.037.452.430,04
 • En Düşük Fiyat: ₺ 24,57
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 298,16
 • Proje Amacı: Adem-i merkeziyetçilik yoluyla daha özgür ve daha kapsayıcı bir finansal sistem yaratmayı amaçlar.

Injective (INJ) Geleceği

INJ coin sıralamasına baktığımızda Nisan ayında fiyatlarının fırladığını gördükten sonra Çin’in madencilik yasağı ile eski seviyelerine geri döndü. INJ Coin, bir kez daha yükseliş trendinde, kısa bir süredir yükselişte. INJ Coin’in yatırımcılar nezdinde güvenilirliğini kanıtlamış olmasının da yükseliş trendine giren bu coin’in fiyatında büyük etkisi var.

Yakın zamanda popülerlik kazanan merkezi olmayan finans projesi Injective Protocol, Cosmos, Ethereum ve birkaç katman 1 blok zinciri ağlarında zincirler arası türevlerin ticaretinde kullanılıyor. INJ token, kullanıcıların önerilen değişikliklere oy vererek gelecekteki protokole ve merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) yapısı aracılığıyla parametre alışverişine ve yönetişime katılmalarına izin veriyor.

INJ protokolünün sabit alan mimarisi, Cosmos Hub ile Ethereum arasında değer aktarımına izin veren Cosmos Yerçekimi Köprüsü’ne dayanırken, EVM yürütme çerçevesi Tendermint’in EVM Ethermint uygulamasına dayanmaktadır. Bu nedenle INJ projesi ve token gelecekte daha değerli olacaktır. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Injective (INJ) Yorum

Injective, tamamen merkezi olmayan bir değişim protokolü, izinsiz, yüksek performanslı ve gas ücreti olmadığı için uzmanlardan olumlu geri dönüşler aldı. Kripto para yatırımcıları INJ coine yatırım yaparak bu protokolün geliştirilmesine katkıda bulunmalıdır. INJ Coin Investment, çok sayıda merkezi olmayan uygulama (dApps) için Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu yürütme çerçevesine sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Binance’in INJ Coin yatırımcıları arasında kripto dünya lideri olması INJ Coin’in geleceğini parlak kılıyor. INJ Coin’in yönetimi tamamen token sahiplerine adanmıştır ve bu kararda kararlıdır. INJ Coin’in verdiği birçok sözü tutmaması ve para arzının sınırlı olması fiyatının yükseliş trendine girmesine neden oluyor. Bu durumda yatırımcıların INJ Coin’i ilgiyle takip etmelerini sağlar.

Injective (INJ) Nereden ve Nasıl Alınır?

Injective (INJ)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu