Bancor (BNT) Nedir? Bancor (BNT) Geleceği ve Yorum 2022

Bancor (BNT) Nedir?

Bancor, ERC20 temelinde doğdu ve kurucuların çoğu İsviçreli bankacılardı. Tam adı Bancor Network olup, çalışma prensibi gereği bir DeFi projesidir.

2017 yılında başlatılan BNT, kripto para birimi ekosistemindeki ilk merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen proje, kullanıcıların tek bir token ile kalıcı kayıplardan kaçınmasına ve yüksek bahisler kazanmasına olanak tanır.

İsviçreli bankacılar tarafından oluşturulan proje, merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olarak yönetiliyor.

Protokol, topluluk tarafından merkezi değildir ve DeFiSafety tarafından 2021’deki en güvenli protokollerden biri olarak seçilmiştir. Protokolün BNT coin adı verilen yerel bir kripto para birimi vardır.

Bu kripto para birimi, işlemler için ödeme yapmak gibi ağ içinde çeşitli amaçlar için kullanılır.

DeFi projeleri, merkezi olmayan ve tek bir merkezden karar almayan finansal yapılara verilen isimdir. DeFi ile herkesin geleneksel finansal araçlara kolayca erişmesi ve işlemlerin bir merkezin algoritması kararıyla değil, bir algoritma veya topluluk kararıyla daha adil hale getirilmesi hedefleniyor.

BNT projesi ile kripto para birimleri arasında bir geçiş yaratılması hedefleniyor. Kripto para birimleri arasında, değerlerine eşdeğer bir miktarda takas yapmak mümkündür.

BNT, ERC20 tabanlı bir blok zinciri ağı ile kripto para birimleri arasında bir geçiş sağlar. Bu geçiş BNT varlıklarından yapılır.

Kullanıcı, herhangi bir kriptoyu BNT ağından seçtikleri herhangi bir kriptoya dönüştürür. Bu dönüşüm, BNT’nin kendi varlık kaynağına sahip olması nedeniyle alıcı veya satıcı kavramını gerektirmez.

Dönüştürmek istediğiniz kripto paranın satıcısını bulmanız ve satıcının eşitlenmesini beklemeniz gerekmez. Varlık havuzundaki kripto paralardan anında işlem yapılır.

BNT, bu alım satım işlemlerini ikinci bir kişiye ihtiyaç duymadan akıllı sözleşmeler kullanarak yaparak diğer borsalardan çok farklı bir yöntem sunuyor.

BNT, temelde aynı kişi tarafından BNT sisteminde kullanılabilmesi için verilen bir kripto para birimidir. BNT sisteminde kripto para ticareti için akıllı sözleşmelerde tutulan bir kripto para birimidir. Bu durum, rezerv tutan bankaların durumuna benzer bir durumdur.

BNT bir De Fi projesi olduğu için şeffaflık en önemli konulardan biridir. Akıllı sözleşmelerde tutulan tüm BNT bakiyelerini ve varlık havuzunda diğer kripto para birimlerinin bakiyelerini de görebilirsiniz.

Bancor (BNT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Galia Benartzi, Guy Benartzi, Eyal Hertzog ve Yudi Levi tarafından sunuldu. BNT ağı İsviçre’de kayıtlıdır.
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 287,536,682
  • Dolaşımdaki Arzı: 286,616,333
  • Piyasa Değeri: ₺ 6.614.116.186,78
  • En Düşük Fiyat: ₺ 19,36
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 106,62
  • Proje Amacı: Bancor protokolü, kripto para birimi token’larının, sipariş vermeden veya alışverişi kolaylaştırdığı düşünülmeden, blok zincirler de dahil olmak üzere diğer token’lara otomatik olarak dönüştürülmesini sağlamak için kullanılan merkezi olmayan değişim ağları için bir standarttır.

Bancor (BNT) Geleceği

Bancor, 2022 yılında hızla büyüyen bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimini (BNT) olarak da biliyor olabilirsiniz. 2017’den beri haberlerde daha fazla kripto para gördük. Kripto para birimleri daha popüler olmaya başladı. Giderek daha fazla insan kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar veriyor ve bu yüzden BNT her geçen gün büyüyor. Bancor’un bu günlerde arkasında büyük bir topluluk var ve birkaç geliştirici bunun üzerinde çalışıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TomoChain (TOMO) Nedir? TomoChain (TOMO) Geleceği ve Yorum 2022

Bahsettiğimiz gibi, BNT son birkaç yılda çok büyüdü ve insanlar bunun uluslararası kripto pazarında ciddi bir kripto projesi olduğunu fark ediyor.

Bancor önceki yıllarda büyümüştür. Bunun, bu kripto para birimi için fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca BNT, ortaklıklarını ve yatırımlarını genişletmekle meşgul. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Bancor (BNT) Yorum

Bancor Coin incelemesi, 2017 yılında İsviçreli bankacılar tarafından geliştirildiğinden ve arkasında güçlü bir ekibe sahip olduğundan bahseder. Bu platformun amacı kripto para borsalarındaki likidite sorununu ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla şeffaf, herkese açık, hızlı işlem gören ve indirimli fiyatlar sunan bir ağ geliştirilmiştir.

Bancor ağında kullanılan akıllı tokenlar, her an başka para birimlerine çevrilebilen bir para birimi olarak yorumlanabilir. Bancor, ticarette akıllı token’lar ve akıllı sözleşmeler kullandığı ve ikinci bir taraf gerektirmediği için borsalardan farklı bir ticaret yöntemi sunar.

Diğer borsalardan farklı ticaret sunmasının nedeni, bu ağda akıllı tokenlerin olması ve ticaret için akıllı sözleşmeler kullanmalarıdır. Bu nedenle token alışverişinde ikinci bir kişiye ihtiyaç duyulmaz ve takas hızlı bir şekilde yapılabilir.

Bancor ağı tamamen şeffaf olduğu için Bancor Coin ve tüm akıllı sözleşme kripto para birimleri kolayca görüntülenebilir ve tüm işlemler takip edilebilir. Kripto borsalarında BNT olarak listelenen bu coin, akıllı sözleşmelerin ticaretini yapmak için kullanılıyor. Borsaya uygun para birimi ile para yatırmak ve bu işlem ücretinde indirim yapmak kullanıcılara büyük fayda sağlıyor.

Bancor (BNT), kullanıcıların kripto varlıklarını stake etme deneyimini kolaylaştırmayı ve likidite sağlamayı amaçlayan V3 güncellemesinin bir parçası olarak Chainlink Keepers’ı entegre edeceğini duyurdu. Bu sayede likidite sağlayıcıların sürekli risklere maruz kalmadan kripto varlıklardan kar elde etmesinin daha kolay olduğu öğrenildi.

Bancor (BNT), tek taraflı token stake etme yoluyla kripto varlıktan para kazanmaya yenilikçi ve benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Likidite sağlayıcıları, en az 100 gün süreyle likidite sağlarlarsa kalıcı kayıplardan korunurlar.

Bancor (BNT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Bancor (BNT)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu