Instagram’ın Bu Hafta NFT’leri Test Etmeye Başlayacak

Instagram’ın sahibi olan teknoloji devi Meta, CEO Mark Zuckerberg tarafından yapılan bir duyuruya göre, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının bu hafta değiştirilemez tokenleri (NFT) test etmeye başlayacağını doğruladı.

Milyarder, içerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin dijital koleksiyonları profillerinde gösterebileceklerini söylüyor.

Zuckerberg ayrıca, kullanıcıların Instagram Hikayelerinde artırılmış gerçeklik NFT’lerini görüntülemelerine izin vererek uygulamanın bir adım daha ileri gitmeyi planladığını da açıkladı. Özellik, mobil artırılmış gerçeklik için en büyük platform olan Spark AR tarafından desteklenecek.

Zuckerberg’e göre, Meta’nın sahip olduğu sosyal medya platformu Facebook, yakın gelecekte benzer işlevleri başlatacak.

Instagram’ın takas edilemez tokenler (NFT) için destek eklediğine dair söylentiler 2021’in sonlarında dolaşmaya başladı.

Ocak ayında Financial Times, Meta’nın hem Instagram hem de Facebook kullanıcılarının NFT’lerini göstermelerine izin verecek bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Buna ek olarak, Facebook’un kendi dijital koleksiyon ürünleri pazarında çalıştığı iddia ediliyor.

Pazar günü, kripto para birimi medya kuruluşu Coindesk, Instagram’ın dört blok zincirinde NFT’ler için destek eklemeye hazırlandığını bildirdi: Ethereum, Polygon, Flow ve Solana. Meta, NFT ile ilgili yeni özelliğinin hangi belirli blok zinciri platformunu destekleyeceğini henüz doğrulamadı.

Instagram, NFT profil resimlerini tanıtan ilk sosyal medya platformu olmayacak. Popüler mikroblog platformu Twitter, Ocak ayı sonlarında benzer bir işlev başlattı.

Yetişkinlere yönelik abonelik tabanlı sosyal medya platformu OnlyFans, Şubat ayında NFT profil resimlerine girdi.

Artan benimsemeye rağmen, NFT balonu gözle görülür bir şekilde patlıyor ve satışlar geçen yıldan bu yana %92 gibi şaşırtıcı bir oranda düşüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Disney, NFT Uzmanı Arıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu