İşte Dogecoin Dışında Ekim Ayının En Çok Kazanan Altcoin’leri

Ekim ayının kripto piyasası için Eylül ayına göre daha başarılı bir ay olacağı ve hatta Uptober olarak anılmasına yol açacağı tahmin edilse de, her yeni günle birlikte bu umutların boşa çıktığı görülüyordu.

Bununla birlikte, kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu ay için 70 milyar dolar veya göreceli olarak %7,32 arttı. Bu büyümenin çoğunu kimin oluşturduğuna bir göz atalım.

Ekim ayının en karlı kripto para birimleri

Açıkça ayın en karlı tokeni Dogecoin (DOGE) oldu. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için bir anlaşmaya varması, kripto para biriminin fiyatlarını ateşe verdi ve ayın açılış fiyatının %135 üzerine çıktı.

Aylık %98,3 büyüme oranıyla ikinci sırada Huobi borsasının yerel tokeni olan HT yer aldı. Borsanın baş danışmanı olan ünlü kripto meraklısı Justin Sun’ın yardımı olmadan HT, ayın sansasyonlarından biriydi.

Üçüncülük, Binance’de listelendiği haberleriyle hızla yükselen Osmosis’e (OSMO) gitti. Cosmos ekosistemindeki önde gelen projelerden biri, Ekim ayının son üç gününde gerçekleşen fiyat artışıyla %44’te sona erdi.

Dördüncü ve beşinci sıra, Ekim sonunda %37 oranında değer kazanmayı başaran TWT ve CSRP arasında kabaca bölünebilir. OSMO gibi, her iki kripto para biriminin de kapitalizasyonu 500 milyon dolardan azdır, bu da kendisini kolay pumplamaya uygun hale getiren oldukça düşük bir likiditeye işaret eder.

Bu kripto para birimlerini karlılık açısından ayın zirvesine yerleştiren tetikleyiciler bilinmiyor; genel kripto halkı muhtemelen daha sonra öğrenecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Travala ve Crypto.com Kripto Ödemeleri İçin Ortaklık Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu