İşte Ünlü Analiste Göre Ethereum Fiyatındaki Düşüşün Nedeni

Ethereum Merge’den sonra düşüşüne devam ediyor. Ethereum fiyatı son 7 günde %26’nın üzerinde ve son 24 saat içinde %11’in üzerinde düştü. Ethereum, satış baskısında kalan tek kripto para birimi değil. Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %8’den fazla düştükten sonra 18.500 doların altına düştü. Ancak bir uzmana göre Ethereum’un fiyat düşüşü bir FUD.

Ethereum Düşüşü

Büyük kripto ve Ethereum etkileyicisi @VivekVentures, Bitcoin maksimalistlerinin şu anda Ethereum ve Merge etrafında FUD yaydığına inanıyor. Vivek, Merge’e geçildiğinden beri Ethereum’un ihracının %95 oranında düştüğünü ortaya koyuyor.

Merge’den sonraki 3 gün içinde, Ethereum 3000’den az token yayınladı. Proof of Work modunda, 40.000’den fazla ETH yayınlamış olacaktı.

Vivek, birleşmeden fikir birliği mekanizmasının kayması nedeniyle satış baskısındaki farkı da açıklıyor. Mevcut Proof-of-stake modeli, önceki Proof-of-Work modeline göre önemli ölçüde daha az satış baskısına sahiptir. Ethereum doğrulayıcıları, blok ödüllerini 6 ila 12 aylık bir süre boyunca satamazlar. Sonuç olarak, şu anda Ethereum üzerindeki satış baskısı sıfıra yakın.

Öte yandan, ETH fiyatının 1400 $’da sabit kaldığını varsayarsak, PoW döneminde toplam satış baskısı 7 milyar $ olacaktır. Vivek ayrıca Ethereum’un gas ücretlerinin şu anda 15 gwei’den fazla olduğunu ortaya koyuyor. Sonuç olarak, Merge’nin deflasyonist etkisi nedeniyle Ethereum üzerinde satın alma baskısı var.

Bitcoin Vs. Ethereum

Birleşmeden bu yana, Bitcoin ve Ethereum toplulukları bir anlatı savaşına girdi. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin topluluğunun bir anlatı savaşına hazırlanması gerektiğini söyledi. Bitcoin şu anda yüksek enerji kullanımı nedeniyle eleştirilen Proof-of-Work modunu kullanıyor.

Öte yandan, Ethereum’un Proof of Stake mekanizması potansiyel merkezileşme sorunlarına sahip.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Yeni ATH Kaydetti Ve Görünüşe Göre Bu Daha Başlangıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu