İtalyan Bankası 1.2 Milyon Müşterisine Bitcoin Ticareti Sağlıyor

En eski İtalyan bankalarından biri olan Banca Sella, Hype adlı platformunda yürütülen bir Bitcoin ticaret hizmeti başlattı. Beta testi önümüzdeki birkaç gün içinde yapılmayacak ve hizmet tüm müşteriler için çevrimiçi olacak.

1886’da kurulan Banca Sella, İtalya’daki tanınmış bankacılık kurumları arasında yer alıyor. Şu anda bir Bitcoin ticaret hizmeti içeren Hype platformu zaten 1.2 milyondan fazla vatandaşla çalışıyor.

Platformun yeni eklentisi şu anda yalnızca küçük bir müşteri grubu için beta test aşamasında.

Web sitesine göre, test süresi birkaç gün sonra tamamlanacak ve bu süreden sonra tüm müşteriler için geçerli olacak.

Bitcoin ticaret hizmeti yayına girdikten sonra, banka kripto para birimi borsalarında potansiyel güvenlik risklerini azaltmak için bir aracı olarak hareket edecek.

Web sitesinde ayrıca, gezinmesi kolay bir kullanıcı yüzü ve gerekli miktarda bitcoin gönderme veya alma için basit bir yöntem belirtiliyor. Hype ayrıca her Bitcoin işlemi için madencilik ücretini de gösterecek.

Bununla birlikte, bankanın tüm işlemlerde %1 komisyon talep edeceğini belirtmek gerekir.

Banca Sella’nın hamlesi oldukça zorlayıcı bir zamanda ortaya çıkıyor. Yeni COVID-19 dünya çapında birçok ülkeyi vurdu, ancak hiçbiri İtalya’dan daha büyük bir darbe almadı. Ülkede virüsle ilgili ölüm sayısı 3.400’den fazla vaka ile Çin’i bile aştı.

Sonuç olarak hükümet, neredeyse tamamen kilitlenmenin uzatılması da dahil olmak üzere, daha da aşırı tedbirlere hazırlandı.

Şu anda yiyecek veya malzeme satın almak gibi günlük işler bile mümkün değil.

Bu nedenle, ülke çapında bir kilitleme sırasında bir Bitcoin ticaret hizmeti platformunun yayınlanması, bazılarına garip bir hareket olarak görünebilir. Bununla birlikte, insanlar zaten evlerinde olduklarından ve düzenli olarak sosyalleşmeleri yasaklandığından, başka bir ödeme ve ticaret aracı açmak uygun bir hamle olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Meksikalı Milyarderin Bankasında Bitcoin Kabul Edilecek

Her durumda, Banca Sella’nın Bitcoin ticaret platformu, en azından kripto para birimi topluluğunun gözünde, kitlesel benimsenmesi açısından oldukça olumlu bir hamle.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu