İtalyan Havaalanında Yasadışı Ethereum Madencilik Çiftliği Bulundu - BTC MAGAZİN

İtalyan Havaalanında Yasadışı Ethereum Madencilik Çiftliği Bulundu

  • Bir İtalyan, Ethereum madenciliği yapmak için havaalanı bilgisayarlarını kullanırken yakalandı.

Dünyanın dört bir yanındaki havalimanları normal yolcu trafiğinin %80’inden fazlasını kaybederken, kripto madenciliğine dalmak o kadar da kötü bir fikir gibi görünmüyor.

Rai News’in 30 Ekim tarihli bir raporuna göre, Calabria’nın güneybatı bölgesindeki Lamezia Terme Uluslararası Havaalanı’nda bilgisayar sistemlerini yönetmekten sorumlu olan 41 yaşındaki İtalya’dan bir adam, yasadışı bir şekilde (piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan) Ethereum (ETH) madenciliği yaparken yakalandı.

Madenci, Lamezia havaalanının bakımından sorumlu şirket olan Sacal SpA bağlı olarak çalışmaktadır.

Rapor, madencinin Sacal SpA’nın bilgisayar altyapısını kripto madenciliği gerekli olan yazılımları kullanarak havaalanının güvenliğini tehlikeye attığını belirtiyor.

Diğer Sacal işçileri sistemdeki bazı anormallikleri fark ettikten sonra sınır polisine haber verdiler.

Hem polis memurlarını hem de havaalanı yetkililerini içeren bir soruşturma sırasında gizli bir madencilik çiftliği ortaya çıktı.

İki ayrı kontrol odasında beş güçlü Ethereum madencilik kulesi vardı.

Yukarıda bahsedilen ekipmanla ilişkili IP adreslerinin analizi, çalışan tarafından kullanılan madencilik havuzunun belirlenmesine yardımcı oldu.

Fail, kontrol odalarına yerleştirilen kameralar nedeniyle suçüstü yakalandı.

Bu noktada, soruşturma devam ettiği için, tek başına mı çalıştığı veya herhangi bir suç ortağı olup olmadığı net değildir.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Macar bir politikacı, bu ayın başlarında Bitcoin madenciliği yapmak üzere ofisinden elektrik çaldığı için tutuklandıktan sonra tartışmalara yol açmıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu