Borsalardaki Ethereum Miktarı 26,8 Milyon ETH’ye Ulaştı

  • 26.81 milyon Ethereum, merkezi borsalarda tutuluyor
  • Bu, Ethereum’un dolaşımdaki arzının %23,7’si
  • ETH’nin çoğunluğu Coinbase, Bitfinex ve Huobi’de tutuluyor

CryptoRank Platformundan gelen verilere göre, merkezi borsalarda tutulan Ethereum miktarı şu anda 26.81 milyon ETH‘ye ulaştı. Bu miktar aynı zamanda Ethereum’un dolaşımdaki arzının %23,7’sidir. Ethereum’un çoğunluğu Coinbase (8.52 milyon ETH), Bitfinex (5.27 milyon ETH) ve Huobi (3.26 milyon ETH) üzerinde tutuluyor. Binance ve Kraken cüzdanları şu anda sırasıyla 2.95 milyon ETH ve 2.43 milyon ETH’ye sahip.

CryptoRank Platform’daki ekip bu verileri aşağıdaki tweet aracılığıyla paylaştı.

Ethereum Bir Kez Daha 390 Doların Altında

ETH bir kez daha 390 dolarlık direnç/destek alanın altında işlem görüyor. Yazmım sırasında Kripto Kralı Bitcoin 11,300 dolardan işlem görürken; Ethereum, 380$ seviylerinde işlem görüyor.

ETH/USDT grafiği Ethereum için bir düzeltmeyi açıkça ima etmektedir. Bitcoin son dönemdeki en yüksek seviyesi olan 13.869$’ı yeniden test edebilirse, Ethereum bir kez daha 400$’ın üzerinde işlem yapabilir.

Yukarıda ki günlük ETH/USDT grafiğine daha yakından bakıldığında, aşağıdakiler gözlemlenebilir:

  • Ticaret hacmi kırmızı renkte, düşüşe işaret ediyor
  • Günlük MACD, taban çizgisinin üzerinde düşüş eğilimi gösteriyor
  • Günlük MFI ve RSI, Ethereum için sırasıyla 60 ve 54 değerinde olduğu için bir düzeltmeye işaret ediyor
  • Bununla birlikte, Ethereum’un fiyatı 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde olup, Bitcoin’in piyasa ivmesine dayalı olarak Ethereum için bir artışa işaret ediyor
  • 50 günlük ve 100 günlük MA‘lar 380$ fiyat alanında önemli destek sağlıyor, bu seviyenin kırılması düşüşün devam etmesine neden olabilir

Ethereum‘un tüm analizlerinde olduğu gibi, tüccarlara ve yatırımcılara, analizi boşa çıkarabilecek herhangi bir Bitcoin hamlesine dikkat etmelerini öneriyoruz.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın