JP Morgan, Bitcoin Rallisi Bekliyor!

Kripto piyasası, olumsuz makroekonomik koşullar nedeniyle güç kazanamıyor. ABD’nin açıklanan Tüketici harcama verileri, Fed’in şahin duruşunun enflasyonu önemli ölçüde frenlemede yetersiz kaldığını ortaya koydu. Sonuç olarak ABD merkez bankasının son derece şahin bir duruşla ilerlemesi bekleniyor. Bununla birlikte, finansal hizmetler lideri JP Morgan, Bitcoin ve kripto gibi risk varlıkları piyasalarında güçlü bir ralli bekliyor.

Bitcoin, son 7 günde %12’nin üzerine düştü ve 20.000$ seviyesinin altına geriledi. Ethereum, Merge’den sonra düşüşüne devam etti ve son 7 gün içinde %20’ye yakın düştü. Tüm altcoin piyasası büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. 

JP Morgan Güçlü Kripto Rallisi Bekliyor

JP Morgan, riskli varlıkların ve borsanın dibinin çok yakın olduğuna inanıyor. JP Morgan’ın Global Başkanı Marko Kolanovic, piyasanın yükseliş eğiliminde olduğunu iddia ediyor. Kolanoviç, hissiyatı desteklemek için şirket kazançlarının beklenenden daha iyi performansına işaret ediyor. Düşük yatırımcı konumlandırması da uzun vadede piyasaya yardımcı olacaktır.

Marko, Fed’in şahin duruşunu sürdüreceğine inanıyor. Ona göre, Fed yarınki FOMC toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımına karar verecek. Ayrıca, gelecekte 100 baz puanlık bir artışın yok sayılmayacağına inanıyor. Ancak, “sağlam sabitlenmiş uzun vadeli enflasyon beklentilerinin” piyasanın daha fazla kaymasını engelleyeceğini düşünüyor.

CNBC’nin popüler analisti Jim Cramer, enflasyonun hisse senetlerine ve şirket kazançlarına zarar verdiğini söyledi. Bununla birlikte, çoğu yatırımcının düşük konumlandırması nedeniyle, herhangi bir iyi haber bir ralliyi teşvik edebilir.

Kolanoviç, Fed’in 2023’ün başlarında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına ve bunun hisse senedi piyasasını destekleyeceğine inanıyor. Bundan sonra güçlü bir ralli beklenebileceğini düşünüyor.

Fed’in Kararı Ne Olacak?

Fed, yarınki FOMC toplantısında bir sonraki faiz artırımına ilişkin kararını verecek. CME Fed Watch aracı 75 baz puanlık bir artış beklerken, Michael van de Poppe gibi kripto analistleri 100 baz puanlık bir artış etrafında bir fikir birliğinin oluştuğuna inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Spot Bitcoin ETF İyimserliği Yükseliyor: ABD'nin Kripto Tutumu Değişiyor mu?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu