Ethereum (ETH) Fiyatı Temel Desteği Kırdı, Gözler Bu Seviyede!

Ethereum (ETH) fiyatı bugün 1.430 dolarlık kilit destek seviyesinin altına düşerek 1.287 dolara kadar geriledi. ETH pozisyonlarını tasfiye eden balinalar ve Fed’in faiz artırımlarına yönelik şahin duruşu, Merge sonrasında ETH fiyatının düşmesine neden oluyor. Aslında, uzmanlar daha önce 1.430 doların altına daha fazla düşüşün Ethereum fiyatını 1.000 dolara düşürme riski olduğu konusunda uyardılar.

Ethereum Fiyatı 1430 Dolar Desteğini Kırdı

Ethereum bir haftada 60 milyar doların üzerinde piyasa değeri kaybetti ve Merge’den sonra 35 milyar doların üzerinde değer kaybetti. Yatırımcılar, Ethereum fiyatında 1.700 doların altına bir düşüşün şortları tetiklemesini bekliyorlardı. Ayrıca, Merge öncesinde ve sonrasında ETH pozisyonlarını tasfiye eden balinalar, fiyatı 1.460 dolara dalışa zorladı.

Önceki bir raporda uyarıldığı gibi, Ethereum (ETH) fiyatı bir bükülme noktasına ulaştı ve 1.430 dolarlık desteğin altına bir düşüş, fiyatın 1.000 dolara düşmesine neden olabilir. Analist Big Cheds’e göre, ETH fiyatı 1.270 dolar seviyesinin üzerine çıkamazsa, hızla 1.000 doların altına düşebilir. Ayrıca analist Scott Melker, 1.284 dolar civarında bir satın alma fırsatı görüyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı Temel Desteği Kırdı, Gözler Bu Seviyede! 2
Ethereum (ETH) Fiyat Destek Seviyesi. 
Kaynak: Scott Melker

Kripto analisti Michaël van de Poppe, Ethereum’un yükselen trend yapısını kaybettiği için zayıf olduğuna inanıyor. Bölgede 1.200-1.300 dolar arasında daha fazla oynaklık bekliyor.

“Çarşamba günü FED bir trendin belirleyicisi olarak çok önemli olduğu için 1.425 dolara doğru bir sıçrama yapıp yapamayacağımızdan emin değilim.”

Michael Van de Poppe

ETH Fiyatını Etkileyen Makrolar

Ethereum (ETH), 1.500 dolarlık psikolojik seviyenin altına düştükten sonra gücünü kaybetti. Ayrıca, 1.430 dolarlık destek seviyesinin altına bir kırılma, 1.287 dolara düşüşe neden oldu. Şu anda, Ethereum fiyatı son 24 saatte yaklaşık %8.12 düşüşle 1.319 dolardan işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası, 21 Eylül’deki FOMC toplantısında faiz artırımını açıklayacak. Piyasa uzmanları, Eylül’de 75 baz puan, Kasım ve Aralık aylarında ise 50 baz puanlık artış öngörüyor. CME FedWatch Tool’a göre 75 baz puanlık bir faiz artışı olasılığı %80’dir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucu Ortağı Binlerce ETH'yi Kraken'e Taşıdı, Fiyat Düşüşü mü Geliyor?

Üstelik ABD doları endeksi tekrar 110’un üzerine çıktı. Böylece kripto piyasasında son 24 saat büyük bir satışla sonuçlandı ve ETH fiyatının da düşmesine neden oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu