JPMorgan, Bitcoin’in Hak Ettiği Değerin Altında Olduğuna İnanıyor

Bu Çarşamba günü yayınlanan bir raporda Amerikan bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin’in şu anda değerinin altında olduğunu belirtti.

JPMorgan’ın araştırma ekibi, dünyanın en büyük kripto para biriminin adil fiyatının şu anda 38.000 dolar olduğunu tahmin ediyor.

Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti.

Mart ayında, JPMorgan Chase’in küresel piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bankanın müşterilerle kripto konusunda hareket edeceğini söyledi.

Küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, pazarın geçen ay kapitülasyon yaşadığını kaydetti. Bununla birlikte, JPMorgan stratejistleri Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası konusunda iyimser. 

Bitcoin kısa süre önce kırmızıda art arda sekizinci hafta rekorunu kırdı. En büyük kripto para birimi, yazı yazıldığı sırada 30.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in cansız performansı, esas olarak, ABD Federal Rezerv’in enflasyonu evcilleştirmek için faiz oranlarını artırmaya kararlı olduğu mevcut makro ortama bağlanıyor.      

Terra blok zincirinin çöküşü önemli itibar hasarına neden oldu, ancak JPMorgan siyah kuğu olayının risk sermayesi finansmanı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağına inanıyor.

Bugün erken saatlerde, özel Amerikan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, bireysel dijital para birimlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmak için 4,5 milyar dolarlık bir kripto para fonu duyurdu.

Andreessen Horowitz, kripto para birimi endüstrisinin acımasız bir ayı piyasasının ortasında olduğu Haziran 2018’de ilk kripto para birimi fonunu başlattı. Risk sermayesi devinin genel ortağı Arianna Simpson, bu tür dönemlerin yatırımcılar için daha fazla fırsat sunduğunu iddia ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'in Değeri Google'a Yaklaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu